Yahoo! spolupracuje s OneRiot na real-time vyhledávání

Real-time vyhledávač OneRiot už jsme vám již představili v září. Právě tento vyhledávač spolupracuje s Yahoo! na jejich testovacím provozu realtime výsledků ve vyhledávání, který by dnes měl být spuštěn. Spolupráci potvrdili jak CEO OneRiot Kimbal Musk tak i samotné Yahoo!.

O přítomnosti realtime výsledků ve vyhledávači se ještě rozhodne

Realtime výsledky bude zatím vyhledávač ukazovat jen po zadání některých dotazů. Na základě tohoto testu Yahoo! rozhodne, zda tyto výsledky jsou pro jeho uživatele přínosné. Toto rozhodnutí bude následně podkladem pro jejich zahrnutí (nebo nezahrnutí) do běžného vyhledávání.

OneRiot s Yahoo spolupracuje už 18 měsíců. Nejdříve šlo o Y!BOSS platformu, později spolupráce přešla do oblasti vyhledávání. Yahoo se tak zařadilo po bok dalších 70 společností, které využívají API na realtime vyhledávání od OneRiotu (mezi které patří třeba i Microsoft). Podle zdrojů obeznámených se situací součástí dohody nejsou žádná ujednání o podílu na příjmech.

Na zahrnutí realtime výsledků do svých vyhledávačů pilně pracují i dva největší konkurenti v oblasti vyhledávání, Microsoft a Google. Přístup k datům jim mají zajistit dohody s Twitterem a Facebookem.

via Techcrunch, IBTimes