Yahoo se pomalu loučí s Čínou. Zavírá svůj freemail

Yahoo pomalu odchází z Číny a vyklízí prostor serveru Alibaba. Akce, která byla ohlášena v polovině dubna tak nabírá na dynamice.

Letos už Yahoo v Číně zrušilo místní hudební servis. Uživatelé e-mailu mají možnost se svým účtem přejít v klidu pod správu Alimailu, který provozuje místní kolos Alibaba. Ten slibuje, že adresy budou fungovat minimálně do Silvestra 2014.

Yahoo drželo v Alibabě čtyřicet procent od roku 2005. Byla to úspěšná investice – za podíl zaplatilo vedení amerického portálu miliardu dolarů. Loni zpeněžili 16 procent za skoro osminásobek. S volnými penězi pak nová šéfka Marrisa Mayer rozjela nákupní jízdu nevídaných rozměrů, když za rok a něco utratila skoro jeden a půl miliardy.  Zbylých čtyřiadvacet procent v hodnotě 14 miliard by se mělo rozpustit během dvou let na burze.

Yahoo jako portál z Číny odchází, ale investuje tu dál. Už dříve koupili pekingský startup Ztelic a na jeho základě firma postavila i vývojové centrum. Právě vývoj je teď pro Yahoo primární. Chtějí se totiž brzy stát portálem moderního střihu a nechat zapomenout na tápání z minulých let.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Bankovní trojan řádí i v Česku, spadeno má na bitcoiny

S růstem kurzu bitcoinu se z virtuální měny stává čím dál tím zajímavější komodita pro internetové piráty. Bezpečáci z ESETu objevili novou vlnu bankovního viru Hesperbot. Stejně jako v předešlých případech, i tentokrát hrozba využila nebývale působivou kampaň založenou na důvěryhodných organizacích, čímž své oběti nutila ke spuštění malwaru.
Přečtěte si více

Co jsme minulý týden hledali – Skokanem je Honza Podzimek

No, máme dobré i špatné zprávy. Ta dobrá je, že se lidé zajímali o Filipíny nebo výročí Hemanna Rorschacha, ta špatná je, že je ještě víc zajímali VyVolení. A pokud jde o YouTube, připravte se, že písničky The Fox se asi ještě pár týdnů nezbavíme. To je tak, když se zprvu zábavné internetové video dostane do spárů hudebního průmyslu. Stane se nekonečně otravným.