WordPress umožní platby přes BitCoin

Pro vyšší demokratičnost publikování obsahu na internetu, a také kvůli omezením, která mají platební platformy jako PayPal či kreditní karty, zavádí WordPress pro blogery možnost platit účty pomocí virtuální měny BitCoin.

Co brání tomu, aby si přes WordPress mohl zřídit plnohodnotný blog uživatel ze zemí jako jsou Kuba, Haiti či Keňa? Podle vyjádření WordPressu, který pro své uživatele jako novou platební metodu aktivoval BitCoin, je překážkou fakt, že tradičnější způsoby placení jsou v celé řadě zemí omezené nebo zcela nefunkční.

To se týká především PayPalu, který podle WordPressu neumožňuje placení ze zhruba 60 zemí světa, svá omezení mají ale také vydavatelé platebních karet. Uživatelé ze zemí, kde PayPal a platební karty nefungují, si tak sice mohli zdarma na WordPressu zřídit blog, před včerejším zprovozněním BitCoinů ale neměli možnost přikoupit si rozšířené možnosti a funkce, které by jim práci v určitých případech zjednodušily. Partnerem WordPressu pro provádění plateb je BitPay.com a samotná platba by podle společnosti Automattic, která WordPress vyvinula, neměla zabrat více než několik vteřin.

Zatímco WordPress tím zařídí pro uživatele větší dostupnost svých placených služeb, pro decentralizovanou virtuální měnu BitCoin je uznání od takto známé a úspěšné platformy velkou pomocí na cestě za vyšší důvěrou lidí a rozšířením užívanosti.

Via WP

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

comScore: Facebook v USA dominuje sociálním sítím, vyhledávání na desktopu klesá

Podle nové studie comScore, která zkoumala situaci digitálních médií ve Spojených státech a Velké Británii, se poprvé v historii v Americe snižoval počet vyhledávání na desktopech. Zároveň jediný z klasických vyhledávačů na desktopu, který posiloval, byl Bing. V obou zemích ale vede ve vyhledávání Google, v sociálních sítích Facebook a vše se pomalu ale jistě přesunuje na mobilní zařízení.