WordPress umožní platby přes BitCoin

Pro vyšší demokratičnost publikování obsahu na internetu, a také kvůli omezením, která mají platební platformy jako PayPal či kreditní karty, zavádí WordPress pro blogery možnost platit účty pomocí virtuální měny BitCoin.

Co brání tomu, aby si přes WordPress mohl zřídit plnohodnotný blog uživatel ze zemí jako jsou Kuba, Haiti či Keňa? Podle vyjádření WordPressu, který pro své uživatele jako novou platební metodu aktivoval BitCoin, je překážkou fakt, že tradičnější způsoby placení jsou v celé řadě zemí omezené nebo zcela nefunkční.

To se týká především PayPalu, který podle WordPressu neumožňuje placení ze zhruba 60 zemí světa, svá omezení mají ale také vydavatelé platebních karet. Uživatelé ze zemí, kde PayPal a platební karty nefungují, si tak sice mohli zdarma na WordPressu zřídit blog, před včerejším zprovozněním BitCoinů ale neměli možnost přikoupit si rozšířené možnosti a funkce, které by jim práci v určitých případech zjednodušily. Partnerem WordPressu pro provádění plateb je BitPay.com a samotná platba by podle společnosti Automattic, která WordPress vyvinula, neměla zabrat více než několik vteřin.

Zatímco WordPress tím zařídí pro uživatele větší dostupnost svých placených služeb, pro decentralizovanou virtuální měnu BitCoin je uznání od takto známé a úspěšné platformy velkou pomocí na cestě za vyšší důvěrou lidí a rozšířením užívanosti.

Via WP

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co se smí a nesmí online? Digitálně (s)právně už ve středu

Někdy ani Wikipedie nestačí. Nechte si poradit od předních českých právníků s internetovým marketingem, publikováním obsahu a elektronickou fakturací. Dozvíte se, jak se úspěšně bránit, zjistíte, na co konkrétně si dát pozor, a získáte sebejistotu v tom, co děláte. A za celý den přitom nedáte víc, než byste běžně dali právníkovi za hodinu…
Přečtěte si více

V USA startuje Apple Pay. Evropa i Česko si musí počkat

Apple se pouští do nového boje. Chce zákazníky přimět, aby místo placení kartou používali iPhone. Společně s novými modely představil i službu Apple Pay, která dnes míří v USA do ostrého provozu. Firma si služby slibuje výrazný nárůst popularity placení mobilem. V Evropě to ovšem bude mnohem složitější boj.