Wikipedisté už mohou upravovat stránky encyklopedie mobilem

Pokud objevíte ze svého mobilu na Wikipedii chybu, nemusíte již čekat s jejím opravením až na doma. Díky novému systému mobilních editací ji můžete napravit třeba hned.

Teprve před několika dny jsme se věnovali novinkám na Wikipedii. Jak těm, se kterými encyklopedie přišla během posledních týdnů, tak těm, které teprve plánuje do budoucna. Wikimedia nás ale překvapila svou rychlostí. Jeden z plánů, o kterých Jimmy Wales v pondělí v Londýně mluvil, byl i nový nástroj pro mobilní editace. Neuběhlo přitom víc než pár dní, a tenhle nástroj je na světě.

Po testovacím období, kdy byl nástroj pouze v omezené betě, jsou tak mobilní editace populární encyklopedie přístupné veřejnosti. Ale pozor, má to jeden háček. Pro zachování jednoduchosti prozatím Wikimedia pro mobilní editace zachovala klasickou podobu, obsahující wiki markup. Vizuální editor článků, který encyklopedie nedávno představila pro osobní počítače, tak prozatím na mobilech nečekejte.

Dalším existujícím omezením mobilních editací je to, že je mohou provádět pouze přihlášení uživatelé. Na mobilních editacích se ale samozřejmě bude i nadále pracovat, a tak ani implementaci nového vizuálního editoru tvůrci Wikipedie rozhodně nevylučují.

K umožnění mobilních editací na Wikipedii a jejích sesterských projektech vedl tým Jimmyho Walese fakt, že 15 procent všech přístupů na encyklopedii pochází z mobilních přístrojů. Jak asi nikoho nepřekvapí, tento poměr vytrvale roste.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Jimmy Fallon, Coca-Cola a Three!

Dnešní výběr je našlápnutý k prasknutí! Jimmy Fallon zpívá s Justinem Timberlakem a tančí s Willem Smithem, Coca-Cola vymyslela ultimátní Social Media Guard a Three (pamatujete na poníky?!) je zpátky s novou šíleností! A hlavně - příší týden je Viral Fest a MEME Fest!
Přečtěte si více

TOP virály týdne: O šílenství a smrti

Dneska tu máme hodně povedený výběr, který vás dokáže rozezpívat, rozesmát, rozdovádět a na konec možná i rozplakat. Návrat slaví totálně šílená virální minerálka, Old Spice dokázal zase jednou překvapit něčím úplně novým a písničku o hloupých způsobech umírání z hlavy jen tak nedostanete. Ale aby té srandy nebylo příliš, nabídneme i jedno vážnější téma.