Vyšel film We Are Legion, dokument o Anonymous

Dlouho připravovaný dokument o volném hackerském uskupení Anonymous, které neváhalo za dobu své existence zasahovat i do politického dění, došel konečně, po mnoha úpravách a doplněních, svého vydání. Koupit si ho můžete online.

Od doby, kdy byl film poprvé předveden veřejnosti v lednu na festivalu Slamdance v americkém Utahu, byl ještě mnohokrát dopracován a přibylo několik pasáží. Jeho autor Brian Knappenberger, který rozhodnutí natočit o Anonymous film přijal v době jejich útoků na instituce, jež odmítly být prostředníky pro financování WIkiLeaks, dospěl k závěru, že film nelze doplňovat do nekonečna o všechno nové, co se kolem Anonymous děje.

Ve svém výtvoru, který sám napsal, zrežíroval i produkoval, mapuje Knappenberger pro uvedení kontextu vzniku Anonymous i internetový hacking dávno předcházející, a to už od poloviny 80. let. Zabývá se prvními krůčky uskupení v souvislosti s obrázkovým diskuzním fórem 4chan a jejich dalším vývojem až k decentralizované skupině, která podporovala WikiLeaks organizovanými útoky na některé z nejmocnějších institucí světa.

Film je od konce října k dispozici na své domovské stránce za cenu 10 dolarů, pořídit se dá i přes iTunes. Jeho autoři vzhledem k tématu nezabudovali žádnou technologickou ochranu autorských práv. Kromě toho by se snímek měl časem dostat do kin, i když není pravděpodobné, že i do těch českých. Zajímavostí je, že aby Brian Knappenberger mohl film zpřístupnit na internetu, musel odmítnout několik velmi zajímavých nabídek velkých studií, které by mu neumožňovaly jej samostatně publikovat online.

Via Wired

 

Total
0
Shares
Další články