Vyhozený manažer Yahoo dostane rekordní zlatý padák

Henrique de Castro neopouští Yahoo úplně dobrovolně, ale zase s výslužkou, která už za to možná stojí. Podle CNN by se jeho šedesátimilionové odstupné může dostat do čela nejdražších zlatých padáků historie.

Výkonný ředitel de Castro byl vykázán z Marissina hájemství kvůli zklamání z růstu reklamních příjmů. “Udělala jsem těžké rozhodnutí, ale Henrique by měl opustit společnost,” komentovala velká šéfka svůj krok.

Právníci a účetní ale považují zlatý padák, který de Castro dostal, za extrémně vysoký. Podle oslovených expertů se osmimístné sumy dávají spíš v případě dobrovolných odchodů nebo při ukončení kariéry.

“Pokud se týká čistě balíčku na odchodnou, pohybuje se de Castro na medailových příčkách žebříčku,” tvrdí Gary Hewitt, šéf GMI Ratings, které se specializuje na korporátní procesy. Jen pro srovnání, Carol Bartz, která se s Yahoo rozloučila v roce 2011 dostala na rozloučenou jen 10 milionů.

Henrique de Castro v Yahoo moc dlouho nepobyl. Nastoupil v listopadu 2012 a vydělal si přibližně 39 milionů dolarů. V podstatě víc než samotná Marissa Mayer. V případě de Castra šlo ale hlavně o dvacetimilionovou jednorázovou injekci za to, že přešel z Googlu do resuscitovaného portálu.

Celkem si tak za svou ani ne dvouletou misi vydělal přes sto milionů a může v klidu odejít do důchodu. Jak může takový důchod vypadat?

Pro srovnání – Google minuý týden investoval 75 milionů do větrné elektrárny, která bude zásobovat 56 tisíc domácností. Nejlépe placený sportovec světa, Tiger Woods si ročně vydělá 78,1 milionu.

Není první, ani poslední

de Castro se tak zařadil mezi předkrizové rekordmany. Třeba takový Williem McGuire vytáhl v roce 2006 z UnitedHealth Group a Lee Raymond z Exxon Mobile si o rok dříve přišel na 320 milionů.

Situaci v Yahoo samozřejmě sleduje a glosuje konkurence. Bývalý manažer Apple Jean-Louis Gassée popsal kroky Marissy Mayer klasickou šéfovskou poučkou o třech obálkách.

 

 

via CNN

 

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Internetový uživatel dokáže poskytnout řádnou zpětnou vazbu. Dokázalo to hledání na webu z minulého týdne

Tak je to zase tady, televize začala po prázdninách pořádně fungovat, a tak se můžou internetoví uživatelé hrdě soustředit na hledání životních příběhů, které jim naservíruje. Ale nejen to. Na pomyslném vrcholu zájmu průměrného hledače, který se dá zjednodušit na trio reality show - slavné osobnosti - sport, si po čase našla místo iniciativa na zesměšnění už tak směšného projektu. To Češi prostě umí. Máme tu nových pět hesel, která lidé ťukalu do vyhledávače Seznamu.