Vimeo se šesticí filmů předvedlo novou platební bránu

Jak vypadá nový paywall pro majitele filmů a dalšího video obsahu, slíbený již v září tohoto roku, ukázala včera video platforma Vimeo. Publikovala tímto způsobem první šestici pečlivě vybraných filmů, přičemž některé jsou kupodivu ke zhlédnutí i mimo USA – podívejte se, které to jsou.

Že Vimeo pro autory připravuje paywall, pomocí kterého budou moci ze svých videí získávat příjmy, o tom portál veřejně mluvil již v září, kdy také představil funkci Tip Jar. Ta uživatelům umožňuje v případě, že se jim zhlédnuté video líbilo, přispět autorům finančním darem. Slíbený paywall představila společnost včera.

Nástroj prozatím není dostupný plošně pro všechny. Místo toho Vimeo publikovalo šest filmů coby akt, který je napůl marketingovou upoutávkou na to, co majitele videí na Vimeu čeká, napůl prvním ostrým testem nového nástroje. Všeobecné spuštění společnost plánuje na začátek příštího roku. Filmy pro první várku vybrali zaměstnanci firmy tak, aby diváky co nejvíce zaujaly. Ne všechny snímky jsou bohužel dostupné v Česku. Ceny se pohybují od pěti do deseti dolarů.

  • We Are Legion: The Story of the Hacktivists (dostupné pouze v USA) – Film o hackerském uskupení Anonymous, věnovali jsme mu nedávno vlastní článek.
  • Sons of the Clouds: The Last Colony (USA, Kanada) – Režisérská premiéra herce Javiera Bardema pojednává o lidských právech na Sahaře.
  • Beauty is Embarrassing (celosvětově) – Wayne White přibližuje život profesionální komerčního umělce.
  • Shut Up and Play the Hits (Velká Británie) – Koncert LCD Soundsystem v Madison Square Garden.
  • Further (celosvětově) – Druhý film Jeremyho Jonese v jeho snowboardové trilogii, následující po Deeper a předcházející dalšímu pokračování Higher.
  • Sunny (celosvětově) – Jak slunečné počasí pozitivně ovlivnilo lyžování hned v několika zemích světa.

Via RS

 

Total
0
Shares
Další články