Nová generace českého pera 3Dsimo míří na Kickstarter. Je menší a nabízí více funkcí

Nové 3D pero vyvinuté Davidem Paškevičem se jmenuje 3Dsimo mini a nabídne funkce, které žádné jiné 3D pero nenabízí. Už zítra si projekt řekne o část investice u veřejnosti na Kickstarteru.

Nové 3D pero vyvinuté firmou Davida Paškeviče se jmenuje 3Dsimo Mini a nabídne funkce, které žádné jiné 3D pero nenabízí. Už zítra si projekt řekne o část investice u veřejnosti na Kickstarteru. 

David Paškevič, “duchovní i praktický otec” pera 3Dsimo, přichází s novinkou rok a půl od uvedení prvního modelu.

„Nové pero to původní převyšuje ve všech ohledech. Díky zkušenostem s prvním produktem jsme věděli, co se dá zlepšit a co zákazník potřebuje. Všechny tyto zkušenosti jsme vnesli do našeho nového produktu příhodně nazvaného 3dsimo Mini,“ říká Paškevič.

Oproti původnímu modelu prošlo 3Dsimo Mini velkými změnami: chlubí se minimalistickým designem po vzoru Applu, bude výrazně menší a 6x lehčí. Přitom nabídne funkci, které žádné jiné 3D pero na světě nenabízí: vyměnitelné nástavce. Zastane tak několik různých přístrojů.

  • Hmotnost: 40 gramů
  • Rozměry: 163 x 36 x 22 mm
  • Maximální teplota: 490°C
  • Napájení: microUSB 1.5 amp

Druhá sázka na crowdfunding

Vývoj trval 14 měsíců. Produktu věří i investoři, do Paškevičovy firmy v minulém roce vstoupila skupina Rockaway částkou 3 miliony korun, aby pomohla zafinancovat prvotní výrobu staršího modelu. Teď jsou na řadě zákazníci.

Zatímco rozjezd prvního 3Dsima pomáhal zafinancovat crowdfundingový server Indiegogo, novinka vstupuje na Kickstarter. Kampaň odstartuje 23. června a Early Bird podporovatelé dostanou zařízení za 89 USD. Update: Kampaň je již spuštěná – https://www.kickstarter.com/projects/3dsimo-mini/3dsimo-mini-the-ultimate-creators-tool.

3dsimo_mini_coming

Nejen design, ale hlavně nové funkce

Řadě lidí připadají 3D pera jen jako hračky, ale 3Dsimo mini bude podle Paškeviče „plnohodnotný nástroj do domácnosti“. Hodí se modelářům, elektrotechnikům i kutilům, co potřebují něco opravit.

Kromě základní funkce 3D kreslení dokáže 3Dsimo pájet, vypalovat vzory do dřeva a kůže, řezat pěnové materiály, plasty, plexiskla a podobné materiály.

„Využití je nepřeberné, záleží na vaší šikovnosti,“ říká Paškevič. V budoucnu mají přibýt ještě další dva: nástavec s laserem a vrtačkou.

Nové pero tak podle svého autora najde využití nejen u kreativců a modelářů, ale využijí ho i elektrotechnici nebo architekti a pomůže i ve 3D tisku, šperkařství nebo školství.

Kromě toho má 3Dsimo mini, na rozdíl od předchozího modelu, externí napájení z baterie. Designér ho obdařil minimalistickým elegantním designem a výrazně menší hmotou, takže se víc podobá peru, a má 6x menší hmotnost. Všechny funkce jsou ovládány pomocí mobilní aplikace přes bluetooth.

Total
0
Shares
Další články