Videa z přednášek ze semináře Sociální média a HR

Poslední předvánoční social seminář si dal za úkol zodpovědět řadu obtížných otázek, přesto se od počátku až do konce nesl hlavně v pohodové atmosféře. Právě ta pomohla zakončit celý cyklus v uvolněném stylu, na který jsme si během předchozích seminářů už dobře zvykli. Z hlediska obsahu nechyběly case studies zajímavých případů, kdy sociální média neotřelým způsobem pomohla k nalezení potřebného experta, poučení o tom, jak snadné je poškodit své jméno a jak se tomu vyhnout, ani diskuze o tom, jak na sociálních sítích využít i síly vlastních zaměstnanců.

Tomáš Jindříšek: Hlavně kreativně a jinak

Zaujmout a odlišit se. To je hlavní doporučení Tomáše Jindříška z Dark Side pro všechny, kdo hledají nebo nabízejí zajímavou práci s pomocí současných vymožeností internetu. Zároveň připojil i řadu konkrétních postřehů z každodenní praxe, které by si měly vzít k srdci jak firmy, tak uchazeči.

Vojta Bednář: Jak využít a přežít sociální média ve firmě

Zejména mladí zájemci o práci se o pravidla používání sociálních sítí ve společnosti často zajímají víc než její vlastní vedení. Tak by to ale být nemělo, protože jak ukázal Vojta Bednář, sociální média mohou způsobit spoustu průšvihů a také přinést řadu pozitivních efektů. S obojím je třeba počítat a obojí lze do značné míry ovlivnit. Nevyhnutelnou otázku, jak tedy nastavit pravidla pro používání sociálních médií uvnitř firmy, pak pomohla zodpovědět řada velkých zahraničních vzorů.

Petr Skondrojanis: Jak si nepodřezat větev (+diskuze a skupinová terapie)

Pavel Hacker na závěr semináře vyzpovídal Petra Skondrojanise z LMC, který se věnoval tomu, jak být na sociálních sítích sám sebou a ne jen vlastním avatarem, jak neohrozit svojí digitální identitu a vůbec jak se chovat, aby si člověk nepodřezal svou online sociální větev. Součástí videa je také závěrečná diskuze a speciální bonus v podobě skupinové terapie pod vedením Vojty Bednáře.

Velké díky patří všem partnerům, řečníkům a divákům, kteří pomohli celý sedmidílný cyklus uskutečnit v té podobě, která nás všechny po celou dobu dobře bavila a snad i něco naučila.