Více plastů = méně provozuschopných penisů

Přední světová epidemioložka Shanna Swan přednášející na lékařské fakultě Mount Sinai v New Yorku zjistila, že ftaláty mají na svědomí děti se znetvořenými pohlavími orgány.

Vědci zabývající se životním prostředím v nové knize nazvané „Count Down“ popisují výzvy, kterým čelí lidská reprodukce, i to, proč se pohlavní orgány deformují v závislosti na znečištění. Doktorka Shanna Swan konstatuje, že lidstvo dospělo do existenční krize (čti: blížící se neplodnost), což je následek ftalátů – chemikálie, které se používají při výrobě plastů. Tyto chemikálie produkují znečištění, které ovlivňuje endokrinní systém produkující hormony během sexuálního vývoje. V důsledku toho se podle Shanny Swan rodí stále více dětí s malými penisy.

Kniha popisuje, jak náš moderní způsob života ohrožuje počet lidských spermií a jak ovlivňuje a mění vývoj mužů a žen. Zkrátka i to, jak ohrožuje budoucnost lidské rasy. Výzkum začal u ftalátového syndromu, který byl pozorován u potkanů, jejichž plody byly vystavené chemikáliím. Narozená mláďata měla menší genitálie. Dále bylo zjištěno, že malí chlapci, kteří byli v děloze vystaveni ftalátům, disponovali kratší anogenitální vzdáleností (AGD), která má co dočinění s velikostí penisu.

Ftaláty našly upotřebení v průmyslu, kde zvyšují pružnost plastů. Bohužel se dostávají i do hraček a potravin, čímž poškozují lidské zdraví a vývoj

Doktorka Shanna Swan, která je profesorkou environmentální medicíny a veřejného zdraví, založila svou práci na sérii výzkumných studií. Jedna z nich, publikovaná v roce 2017, odhalila, že hladina spermií u mužů v západních zemích za poslední čtyři desetiletí poklesla o více než 50 %.

Ve své knize doktorka Swan vyjádřila obavu, že rychle klesající míra plodnosti bude mít za následek to, že většina mužů nebude moci do roku 2045 produkovat životaschopné spermie. Všechna zjištění jsou v nové knize uspořádána a vysvětlena v širším kontextu. 

O rozšíření této pikantní zprávy se zasadila hlavně osmnáctiletá environmentální aktivistka Greta Thunberg, která ji sdílela na svém Twitteru, kde má 4,9 miliony followerů.

Budoucnost plastů, jejichž využití je široké – od záchranných zdravotnických materiálů až po konzervaci potravin – je jedním z bodů sváru při diskusích o ochraně klimatu a životního prostředí.

Zdroj: news.sky.comlinkedin.commarketwatch.com

Total
8
Shares
Další články
Přečtěte si více

90 tisíc blogů na WordPressu doplatilo na uživatelské jméno “admin”

Nebezpečím pro útoky v dnešní době nejsou jen snadno uhádnutelná hesla. Stejně nebezpečné může být nechat u svého účtu na webové platformě defaultní uživatelské jméno s administrátorskými právy. Tím nepříjemnějším způsobem to zjistilo 90 tisíc majitelů účtů na WordPressu, kteří nezměnili uživatelské jméno "admin" a stali se součástí botnetu.