Většina vývojářů začíná pracovat na aplikacích pro Android

Nový projekt zatím tedy nikterak nezpomalil vývoj aplikací pro iPhone. Nicméně i tak Flurry zaznamenal rostoucí počet vývojářů, kteří se pouští do vývoje aplikací pro Android. Někteří odborníci se domnívají, že to může být reakce na zbytečně složitý schvalovací proces aplikací pro Apple Store.

Za posledních šest měsíců se aplikace pro Android (které mají integrované Flurryho analytiku) zdvojnásobily – Flurry v současné době sleduje asi 1600 aplikací.  Společnost to argumentuje tím, že vývojáři častěji integrují analytiku už ve vývojovém procesu aplikací. Tyto statistiky musíme brát samozřejmě s rezervou, ale není vyloučeno, že obecný nárůst vývojářů není tak vysoký, jen se právě zvyšuje počet integrací této analytiky.

Android je připravený pro růst

Flurryho statistiky pro Android jsou jednoznačně povzbuzující, a tak se dá očekávat, že většina vývojářů bude mít Android jako zajímavou alternativu – zvláště když Apple ještě neopravil svůj proces schvalování v App Store. I když Flurry nemonitoruje aplikace pro Windows Mobile, tak Microsoft chce využít právě problémové situace s rozladěnými vývojáři pro iPhone a přetáhnout některé aplikace z této platformy na svojí.

flurry

E-booky na mobilních telefonech

Flurry také zaznamenal raketový nárůst aktivních uživatelů e-book aplikací. Zatímco oba giganti Amazon a Barnes & Noble nabízí e-book aplikace pro iPhone (a B&N také nabízejí jednu pro Blackberry), Sony jako jediný významnější hráč e-book aplikací zůstává bez mobilní verze. Flurry se dále domnívá, že pokud se některé společnosti povede ovládnout trh s e-book aplikacemi, získá tak důležitou výhodu nad konkurencí.