Velikonoce? Jedině s návodem z internetu. Takhle je Češi hledali online

Obžérství, zaručeně originální tisíckrát překopírovaná přání, návody na pletení pomlázky a velikonoční beránek od babičky – z internetu. To byl minulý týden hledání na Seznamu. Zkrátka lidé vypli, nebo tedy aspoň ztišili televizi, svět se přestal točit a Češi se vrátili k tradicím. Tedy tak trochu na oko.

Šestým skokanem vyhledávání byla totiž otevírací doba na Velký pátek. Tak aspoň trocha čistého konzumu.

1. Velikonoční nádivka s uzeným, velikonoční beránek od babičky, mazanec – nárůst hledanosti o 1 136 %

Velikonoce rovná se hody. To víme od mala z všemožných koled. Takže i letos se v českých domácnostech peklo, vařilo a jedlo. Samozřejmě většina sází na tradice a hledá přípravu nádivek s uzeným, beránků či mazanců, nejlépe s chutí jako od babičky. Když to děláte jen jednou za rok, je jasné, že si postup musíte trošku osvěžit. Obžerství zdar, dobrou chuť.

 

2. Velikonoční přání ke stažení – nárůst hledanosti o 2 331 %

A když už máme plná bříška, bylo by fajn se o radost ze 4 dnů volna podělit i s těmi, jež s láskou spamujeme po celý rok zaručeně vtipnými videy či srdceryvnými příběhy. Na vymýšlení originálního velikonočního přání by však člověk neměl být sám, proto si bere na pomoc internet a krade to, co už vymyslel někdo před ním. A i v tomto případě platí staré dobré „mlčeti zlato“! Hitparádu těch nejblbějších přání přikládáme: 1)      Hody, hody, všechny body i po Velikonocích mějte, policajtům se smějte. 2)      Hody, hody doprovody, já jsem ten váš zajíček, co vám vždycky na jaře nosil spoustu vajíček. Letos nikde po okolí není žádná slípka, protože je skolila nejspíš ptačí chřipka, takže na mě nečekejte, nemám, s čím bych chodil, budu ležet v pelíšku a vypnu si mobil. 3)      Jsi ta nejkrásnější kraslice, kterou znám, ještě Tě domaluji, až na Velikonoce přijdu k Vám.  

3. Boris Godunov, miminka na Žižkovské věži – nárůst hledanosti o 15 966 %

Jediný, kdo se dokázal minulý týden vpašovat mezi velikonoční agendu, byla samozřejmě televize. Konkrétně obnovená premiéra Milionáře, s Markem Vašutem v roli moderátora. Na obrazovkách nesčetněkrát omílaný koncept se rozhodla oprášit televize Nova, aby konkurovala Ohnivému kuřeti, s kterým boduje Prima. Víc o vkusu českého televizního diváctva říkat netřeba. Každopádně ty miliony Vašut soutěžícím nedal zadarmo a pálil na ně takové otázky jako: Kolik soch miminek celkem šplhá po věži Žižkovského vysílače? či Čím se do ruských dějin zapsal Boris Godunov? A uznejte sami, k tomu normální člověk potřebuje pomoc internetu.

4. Velký pátek, Bílá sobota – nárůst hledanosti o 966 %

Když už těm českým bezvěrcům nadělila vláda nově na Velký pátek státní svátek, tak si o něm alespoň něco přečtou, aby věděli, co že se to teda slaví. V tento slavný den byl ukřižován Ježíš Kristus a podle pověr se mají otevírat hory a vydávat poklady (ale pozor, cennosti nevykopávat, protože je zakázáno hýbat se zemí). Každopádně den volna na průzkum nejbližších kopečků se určitě hodí. No a na Bílou sobotu končí postní doba, tudíž milovníci tradic můžou volně přejít k bodu jedna, a tedy vítězi žebříčku tohoto týdne, a dát si pořádně do nosu.

5. Pletení pomlázek video – nárůst hledanosti o 137 350 %

Pokud byste netipli tématiku nejoblíbenějších DYI videí za minulý týden, tak to může znamenat dvě věci: buď jste cizinec, nebo úplně mimo. Vy ostatní jste ty návody určitě viděli a gratulujeme, pokud se vám povedlo pomlázku uplést. Nám se akorát zamotala hlava. Takže zase příští týden, třeba se svět zase vrátí do normálu a budeme psát o bulváru, televizi a nebožtících.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co Čechy zajímalo minulý týden? Bojí se rakoviny plic, připomněli si polsko-ruský masakr a zajímali se o Pavlínu Senič

Minulý týden se nesl hlavně ve znamení negativních věcí, např. takový 5. březen - den, kdy byl schválen masakr v Katyni. Neméně hrozným faktem je, že mnoho domů stále obsahuje radioaktivní radon, který přináší mnoho problémů. O to všechno a i jiné věci se Češi v minulém týdnu na internetu zajímali.
Přečtěte si více

Šance týdne: Heureka hledá vývojáře

Umíte programovat? Používáte Heureku, ale říkáte si, že byste to dokázali udělat lépe? Tak do toho! Největší e-commerce projekt v Česku a na Slovensku shání do Prahy a do Jablonce nad Nisou zkušené PHP programátory a front-end developery, kteří by se chtěli podílet na podobě miliardového byznysu.