Velcí hráči se spojili s VŠE a založili platformu pro rozvoj internetového byznysu

AT&T, Allegro Group, Facebook, Google, MasterCard a UPS zakládají Platformu pro internetovou ekonomiku (PIE). Ta by se měla zabývat tématy z oblasti internetové ekonomiky, e-commerce a podnikání na internetu a kromě vlastní činnosti má ambici vést dialog se státní správou o tom, jak rozvíjet tuzemskou internetovou ekonomiku.

Internet se na českém HDP se podílí zhruba 3,6 procenty, což  je více než například bankovnictví či zemědělství. „Internet významným způsobem usnadňuje podnikání a komunikaci jak podnikatelů se zákazníkem a se státem, tak v segmentu B2B. Dynamické prostředí internetu je neustále ohrožováno zbytečnou regulací, která může zbrzdit inovace a omezit nabídku pro spotřebitele,“ říká Milan Damborský z Vysoké školy ekonomické, která je jedním z partnerů PIE.

Členové platformy chtějí distribuovat své know-how a přispět k rozvoji českého podnikatelského prostředí, inovací a vzdělanosti. Ve spolupráci se statní správou plánují pracovat na rozumné a efektivní formě regulace, která bude chránit spotřebitele a nepovede k potlačení obchodu. Mezi zakládající členy platformy patří AT&T, Allegro Group, Facebook, Google, MasterCard a UPS. PIE hodlá řady svých členů rozšiřovat i do budoucna.

Total
0
Shares
Další články