Užitečná prezentace: Základy webového vývoje pro nevývojáře

Pokud vás internet živí, a to na jakékoliv úrovni, je pravděpodobné, že dříve či později tak či onak přijdete do kontaktu s technickou částí jeho fungování. Pokud ale development není vaší hlavní profesionální náplní, může se stát, že vaše znalosti i relativně základních konceptů budou přeci jen pokulhávat. S tím může pomoci povedená prezentace.

Prezentaci Fundamentals of Web Development for Non-Developers vytvořil Lemi Orhan Ergin, softwarový inženýr společnosti Sony. V pouhých 55 slidech délky stručně shrnuje základní koncepty toho, čemu byste měli rozumět, abyste se v případné technologické diskuzi kolem globální informační sítě dokázali alespoň přibližně orientovat.

Pokud tedy internet je to, co vydělává na váš denní chléb (a ideálně nejen chléb), ale po technologické stránce se vaše porozumění blíží spíš úrovni empatických schopností krále Joffreyho ze Hry o trůny, rozhodně si Erginovu prezentaci alespoň prolistujte.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Tančící Matt je zpátky! Tentokrát i z Prahy a Bratislavy

Where the Hell is Matt? Jestli jste jedním z desítek milionů lidí, kterým tahle věta něco říká, určitě uvítáte zbrusu nový příspěvek do kolekce globálních tančících videí. Na YouTube se objevil právě dnes a zahráli si v něm také lidé z Česka a Slovenska, kteří se zúčastnili už dříve ohlášené Mattovy návštěvy.