Už zítra proběhne v pražském Světozoru TEDxPrague Cinema

Ve středu 27. března se od 20.30 v pražském kině Světozor uskuteční TEDxPrague Cinema, první letošní promítání vybraných přednášek z inspirativních konferencí TED – takzvaných TEDTalks. Řečníky, které pojí společné téma “Na vlastní nohy”, pro večer vybírala Petra Hubačová, zakladatelka business akcelerátoru pro firmy TechSquare a konferencí TEDxPrague, která zároveň bude večerem provázet.

Petra Hubačová ví, jaké je začínat. Organizovala první TEDx ve střední Evropě a dopadlo to tak dobře, že už se nedalo jinak a následovaly další. Zanedlouho poté založila firmu, která má začátky přímo v popisu práce: TechSquare pomáhá těm, kteří mají dost odvahy pustit se do vytváření něčeho nového.

Středeční TEDxCinema je součástí série předakcí, které letos vyvrcholí v poslední květnovou sobotu v celodenní konferencí TEDxPrague 2013 v hale Na Folimance. Zakoupení vstupenek je možné osobně na pokladně pražského kina Světozor (Vodičkova 41), cena vstupenky je 120 korun. Samotný TEDx Prague se letos bude konat již po čtvrté a vstupenky se začnou prodávat od poloviny dubna na www.tedxprague.cz, kde najdete také více informací o proběhlých a plánovaných akcích.

Nebude chybět český fyzik Tomáš Tyc, který se podílel na návrhu neviditelného pláště, britský vědec Nick Goldman, který hodlá do jednoho gramu syntetické DNA vtěsnat data o objemu rovnajícímu se půl miliónu DVD, či londýnský guerillový zahradník Steve Wheen, podle kterého je každá puklina k něčemu dobrá. Více než desítka řečníků dostane šanci v maximálně 15 minutách inspirovat svou myšlenkou publikum a na své by si měli přijít lidé všech zájmů a oborů.

Lokální akce TEDx vycházejí z původní americké konference TED, která se poprvé konala v polovině 80. let v Kalifornii. Akce na celém světě mají společnou ideu – myšlenky, které stojí za sdílení, se musí šířit dál. Do letošního roku se uskutečnilo bezmála 6 500 lokálních konferencí na 1 800 místech po celém světě a Praha i Brno mezi tato místa již několik let patří.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Konečně zase český virál

České virální video, které by mělo přes 2 miliony zhlédnutí, nemusí být jenom od ViralBrothers (i když i ti mají nový kousek venku), nebo reklama od T-Mobile. Žebříčky aktuálně drtí neuvěřitelné video, ve kterém s otevřenou hubou sledujete, co všechno umí Word (jo, fakt!).