Už se neztratíte: Seznam tři roky fotil Slovensko z letadla, Mapy.cz ukazují detailnější záběry

Mapa celé Slovenské republiky vytvořena z téměř 80 tisíců leteckých snímků zaznamenaných čtyřmi letadly během tří let. Mapy.cz ve čtvrtek spustily novou mapovou vrstvu, podle společnosti také usnadnily i hledání konkrétních adres. Dostupné jsou i pro mobilní telefony. Letadla celkově nad územím Slovenska nalétala 40 tisíc kilometrů během 160 letových hodin v letech 2012 až 2014.

Současně společnost slibuje snadnější vyhledávání. Mapy.cz na Slovensku přidaly téměř 2 miliony adresních bodů nacházejících se v 3460 městech a vesnicích. Lidé tak mohou najít více než 1,27 milionu budov (přičemž jedna budova může mít více vstupů = adresních bodů).

Nové Mapy.cz
Maximální dostupný zoom Bratislavského hradu před nasazením nových ortofoto snímků vs. maximální zoom dnes.

Pro srovnání, Mapy.cz v České republice evidují 6253 měst a vesnic s 2,91 miliony adresními body v celkem 2,89 milionech budovách.

Oproti Česku ale mapy nebudou aktualizovány denně. Na Slovensku zatím neexistuje obdoba Registru územní identifikace, adres a nemovitostí. „Společnost Seznam.cz doufá, že i na Slovensku dojde k posunu v postoji k otevřeným datům a i zde vznikne obdobný registr, který bude přístupný zadarmo a všem,“ uvádí ve své tiskové zprávě.

Nové Mapy.cz
Situace při maximálním zoomu na výstaviště Incheba v Bratislavě před nasazením ortofota vs. maximální zoom dnes.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika dne: SEO, ktoré smeruje do neba

Slovenská agentura Visibility připravila moc pěknou infografiku, která jednoduše ukazuje rozdíly mezi dobrou optimalizací a tou, která vede tak maximálně do pekel. Co myslíte, jsou patičkové farmy a registrace do stovek katalogů dobrým, nebo špatným nápadem? A je honba za vysokým PageRankem opravdu tak důležitá?