Už jste viděli nové interaktivní panorama z Marsu?

Nejspíš nebudeme jediní, kdo hltá příběhy vozítka Curiosity z výpravy na Mars. Už ta představa je fascinující, obzvlášť, když jí vydatně pomáhají fotky ve vysokém rozlišení. Na světě je nyní další krásné panorama, jež z dostupných materiálů vytvořil jeden z uživatelů služby 360Cities, která sídlí v Praze.

Už několik dní po přistání se objevilo první 360stupňové panorama, které dal dohromady Jean-Pierre Lavoie. Od včerejška nicméně světová média vydatně šíří další, dokonalejší verzi, z níž se pomalu stává virální hit. Jen za první den ji podle Bruce Palese ze služby 360Cities, kde je panorama umístěno, vidělo více než půl milionu lidí. Panorama vytvořil fotograf a vývojář Andrew Bodrov a rozhodně doporučujeme prohlížet si ho ve fullscreenu.

Jen se nenechte zmást tím, že jako lokalita je uvedeno Nové Mexiko. Tvůrci služby totiž z nějakého těžko pochopitelného důvodu zjevně nepočítali s obrázky z jiných planet. Tak to dopadá, když nad svým startupem přemýšlíte příliš lokálně… Každopádně jestli jste ho ještě neviděli, neměli byste si nechat ujít ani napínavé video z přistání, které vytvořila NASA.

Pro 360Cities, pražský tým složený z Čecha, Slováka, Španěla a několika Američanů, je to další úspěch na cestě do mainstreamu. Služba má v současnosti několik tisíc profesionálních uživatelů a pyšní se exkluzivním napojením na Google Earth či spoluprací s Nokií a Microsoftem. Velká očekávání vkládá do příchodu Windows 8, kde bude služba prominentní součástí zabudované cestovatelské aplikace.

Hlavním cílem ale zůstává přiblížení panoramatických fotografií širokému publiku. Již na podzim bychom se mohli dočkat mobilní aplikace, která má jejich pořizování zpopularizovat. Bude obsahovat také prvky gamifikace (plnění úkolů, mapování vybraných míst, získávání bodů) a 360Cities by s ní rádi oslovili statisíce uživatelů. Podle Palese firma získala také několik lukrativních komerčních zakázek, což jí pomáhá udržet finanční soběstačnost.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

8 nejzajímavějších agenturních PF pro rok 2013

Již počtvrté přinášíme přehled nejlepších agenturních PFek od českých a slovenských digitálních a reklamních agentur. Neurodilo se jich letos tolik jako v přechozích letech, i tak je ale na co koukat. Pokud chcete na Nový rok zabít minimálně 20 minut (a my víme, že ano), tak neváhejte.