Už i Google nabídne své služby chudým bez placení za data

Díky novému experimentu Google Free Zone by se brzy uživatelé v chudších částech světa mohli ke službám jako je Gmail, vyhledávání nebo Google+ dostat přes své mobilní telefony zdarma. Prozatím tato možnost funguje na Filipínách.

Filipínský operátor Globe je prvním partnerem Googlu v novém projektu Google Free Zone, který se podobně jako již dříve Facebook a Wikipedia s projekty nazvanými shodně Zero snaží zpřístupnit klíčové internetové služby uživatelům telefonů i v těch zemích, kde přístup k internetu není zcela běžnou záležitostí.

Podobně jako u obou zmíněných projektů, i Google Free Zone zajišťuje uživatelům přístup ke službám zdarma přes mobilní telefony, tedy bez poplatků za přenesená data. Týká se to vyhledávání, Gmailu a Google+. Pokud jde o vyhledávání, bez poplatků je i načtení stránek, na které vedou přímé odkazy ze stránky výsledků. Jakékoliv další odkazy na těchto stránkách již ale placení za data vyžadují, stejně jako odkazy z Google+ a stahování příloh v Gmailu. Vyhledávání přes Google Free Zone také neobsahuje žádné reklamy.

Google se takto snaží “získat další miliardu uživatelů internetu”, a to především v těch zemích, kde vlastnictví osobního počítače je relativně vzácnou záležitostí a uživatelé se k internetu obvykle mohou dostat pouze prostřednictvím svých mobilních telefonů, a to obvykle těch obyčejných, nikoliv chytrých. V plánu je samozřejmě mnohem víc než jen jeden filipínský operátor, a tak můžeme v následujících měsících a letech očekávat další podobná partnerství v dalších zemích a u jiných operátorů.

Via Google

 

Total
0
Shares
Další články