Už i čeští vývojáři mohou prodávat aplikace pro Android

Zemí, ze kterých mohou vývojáři prodávat Android aplikace přes Google Play, bylo ještě včera jen 29 a Česká republika mezi ně nepatřila. A pokud by šlo jen o velikost země, nepatřila by mezi ně pravděpodobně ještě dlouho. Naštěstí, alespoň podle českého Googlu, mají tuzemští vývojáři ve světě výbornou pověst – a dokáží se ozvat, když se jim něco nelíbí.

Po strastiplné cestě – dlážděné nekompatibilitami bankovních a právních systémů, posunutých uzávěrek a podobných “radostí” – se podařilo pro české vývojáře otevřít další cestu k výdělku. Dosud mohli monetizovat svoje aplikace reklamou, tvorbou na zakázku, případně museli zakládat firmy v zemích, odkud již bylo možné aplikace prodávat přímo.

Zařazení České republiky na seznam bylo naposledy na spadnutí u příležitosti loňského Google Developers Day pořádaného v Praze, tedy v polovině října. Nakonec se speciální překvapení domluvit nestihlo, vývojáři nicméně tuto příležitost využili alespoň k protestu. Pro firmy a vývojáře se tak až nyní otevřela přímočarou cestu k tomu, aby prodávali svoje aplikace na místním i globálním trhu skrze Google Play.

Jak říká Martin Adámek, vývojář aplikace APNdroid s miliony stažení: “Je to dobrá zpráva pro všechny vývojáře, kteří se doposud spoléhali pouze na příjmy z reklam. Vzhledem k tomu, že se nebudeme muset věnovat složitějším řešením prodeje aplikací, budeme se moci soustředit na to podstatné – na vývoj.” A Filip Hráček z Googlu dodává: “Právě proto pevně věřím, že se od českých vývojářů můžeme těšit na ještě kvalitnější a dotaženější aplikace.”

Via Google

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Se Street View se můžete poprvé podívat na dno oceánů

Kdo by si před pár lety pomyslel, že bude možné vydat se do hlubin oceánu skrze běžné online mapy. Zjevně s tím tak úplně nepočítal ani Google, jinak by svůj nástroj asi nepojmenoval Street View. Právě tam totiž po mnoha rozšířeních o zajímavá místa na zemském povrchu nyní přibyla také místa pod hladinou moře a podívaná je to kouzelná.