UX je cirkus. Na konci května proběhne další brněnská UX Circus Show

Neformální soutěžní setkání UX komunity se koná již počtvrté, tentokrát 30. května od 19 hodin v Brně. Pět účinkujících, pět témat, divácké hlasování o nejlepšího artistu. Přihlásit se se svým příspěvkem může úplně kdokoliv a bude to opět CIRCUS.

Pozvánku a současně svůj první blogový příspěvek vydali organizátoři UX Circus Show sami, takže my už nemusíme nic dodávat:

Už delší dobu se pohybujeme v oblasti User Experience a nemohli jsme si nevšimnout, že lidé v tomto oboru si dávají různé tituly – od designerů, specialistů, testerů až po manažery a nindži. A tak jsme prostým pozorováním zjistili, že UX je pěkný cirkus. Tak jsme si řekli proč ne? Vymysleli jsme UX Circus a v něm dva klauny, kteří budou pravidelně pořádat setkání všech lidí, kterých se UX nějak dotýká ať už se titulují jakkoli.

UX je o lidech

Naší snahou je dostat české UX ven ze své bubliny mezi lidi, kteří s ním zdánlivě nemají nic společného, ale vlastně mají, jen o tom zatím nevědí. Druhým cílem je dostat mezi lidi samotné lidi. Můžete nás lajkovat a followovat (a děkujeme, že to děláte), ale nic nenahradí živou diskuzi a osobní setkání. Na UX Circus Show se kromě lidí okolo UX potkáte s grafiky, architekty, vývojáři, designery, manažery a dalšími.

UX je zábava

Každý cirkus má kromě klunů i artisty, kteří předvádí své umění v desetiminutových prezentací. Cílem je zaujmout, pobavit a poučit ostatní, protože i seriozní práce se dá dělat s úsměvem. Publikum ocení každého artistu body a na konci je vyhlášen vítěz, který dostává klaunský nos a obdiv všech přítomných.

Artistou se může stát kdokoli, kdo se na to cítí. Stačí si najít nejbližší termín UX Circus Show na webu, nebo přidružených sociálních sítích a poslat název své prezentace na info@uxcircus.cz. Cirkus je v neposlední řadě také kočovný, takže nám můžete posílat své nápady, kde byste nás chtěli vidět příště.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

40 služeb, o které se letos rozrostl český internet

Nákup léků či obleků na míru, databáze fitness center a veřejných webových kamer, rezervace v restauracích i na sportovištích, půjčovna iPadů, hledání spolubydlících, vyhledávač psychotestů, aukce na půjčování lodí... to všechno jste si letos nově mohli vyzkoušet po internetu.
Přečtěte si více

Domény a proměny českého hostingu

Publikujete? Obchodujete? Prezentujete? Provozujete vlastní blog, web nebo e-shop? Pak jste se nejspíše setkali s problematikou zařizování webhostingu pro svůj web. V lepším případě ho pro vás zajistila firma, která jej nejspíše zařídila zároveň s tvorbou vašich stránek. Ale možná jste si webhosting zařizovali sami, a tak si také vzpomínáte, co pro vás bylo při výběru klíčové.