Twitter představil nástroje pro sledování návštěvnosti

Vrtalo vám někdy hlavou, kolik návštěvnosti máte z Twitteru, jaký je podíl tweetů z tlačítka Tweet pro vydavatele, či kolik prokliků na váš web vám průměrný tweet vynese? Pak se určitě seznamte s možnostmi, které přináší včera představený nástroj pro vydavatele a sledování návštěvnosti.

Twitter představil nástroj včera na letošním TechCrunch Disruptu ústy April Underwood, ředitelky pro web bussiness development. Nástroj by měl majitelům webů umožnit získat detailní informace o tom, kolik ze 100 milionů prokliků, které Twitter zařizuje vydavatelům napříč internetem každý den, připadá právě na jejich web. Analytický nástroj bude schopný sledovat tweety z jakýchkoliv zdrojů, jak z domovského webu Twitteru, tak z mobilních aplikací i z kteréhokoliv ze 3 milionů tlačítek Tweet umístěných vydavateli na jejich stránkách.

V nástroji vydavatel uvidí, kolik tweetů celkem odkazuje na jeho web, kolik celkově přinesly tyto tweety prokliků a také kolik jich pochází z tlačítka Tweet. Bude možné zjistit proklikovost individuálních tweetů denně, týdně a měsíčně, analytický nástroj bude obsahovat i stream všech tweetů s odkazem na daný web. Na tyto tweety bude dokonce přímo z nástroje možné odpovídat nebo je retweetovat dál.

Vydavatel uvidí i nejúspěšnější odkazy a opět si může nastavit, zda za období jediného dne, týdne či za celý měsíc. Kromě celé domény nebo i několika domén může sledovat aktivitu pro jednotlivé subdomény, které si v nástroji nastaví. Veškeré funkce budou přístupné přes API, takže je tvůrci analytických nástrojů budou moci do svých produktů zakomponovat. Prozatím se vše testuje s vybranými vydavateli, Twitter nástroj hodlá vydat co nejdříve to bude možné.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Proč příliš času u počítače škodí a jak si pomoci

Technologie, počítače a internet bezpochyby změnily náš svět k lepšímu, když přinesly nové a netušené možnosti snad ve všech oblastech lidské činnosti. Stejně jako u všech ostatních věcí ovšem i zde platí, že všeho moc škodí. Jakými šesti nejzávažnějšími způsoby si ubližujete, pokud u počítače trávíte příliš mnoho času?