TOP virály týdne: Supervirální Super Bowl

Super Bowl není jenom svátek příznivců amerického fotbalu, ale samozřejmě i reklamy. Během letošního Super Bowlu bylo odvysíláno celkem 66 reklamních spotů, z nichž několik bude celý rok vévodit i reklamním virálním videím na YouTube. Vybrali jsme deset s největším počtem zhlédnutí a stojí to za to!

Je poměrně příznačné, že komplet všechny reklamy ze Super Bowlu si můžete prohlédnout přímo na oficiálním webu NFL.com. Pokud by vás neuspokojil náš výběr podle počtu zhlédnutí na YouTube, na stránce Brand Bowl si můžete reklamy seřadit pěkně podle počtu tweetů během jejich vysílání a jejich sentimentu (powered by Radian6).

Rychle k samotnému žebříčku: letošnímu Super Bowlu jednoznačně dominovaly automobilky. Z deseti spotů, které udělaly největší haló na YouTube, jich je osm (!) od automobilek. Počet zhlédnutí je aktuální z dnešního dne (pátek 10. února) a samozřejmě se dá očekávat, že pořadí to není definitivní.

1. “Transactions” Extended Version – 2012 Acura NSX Big Game Ad #JerrysNSX

  • Počet zhlédnutí: 17,2 milionu

Jerry Seinfeld, mraky dalších celebrit a nová Acura NSX.

2. Official 2012 Honda CR-V Game Day Commercial – “Matthew’s Day Off” Extended Version

  • Počet zhlédnutí: 14,2 milionu

Opět celebrita (Matthew Broderick), opět automobilka, další ultravirální pecka.

3. The Dog Strikes Back: 2012 Volkswagen Game Day Commercial

  • Počet zhlédnutí: 9,7 milionu

Volkswagen to prostě umí. V loňském roce zazářil na Super Bowlu s malým Darth Vaderem (přes 50 milionů zhlédnutí), letos se Super Bowl reklama blíží deseti milionům a pouhý teaser (The Bark Side) má na kontě už více než 14 milionů zhlédnutí!

4. Audi 2012 Game Day Commercial – Vampire Party

  • Počet zhlédnutí: 6,6 milionu

Sexy upíři, rozjetá party a cool auto, kterým by Bella Edwardovi radost asi neudělala.

5. Chevy Silverado “2012” | Super Bowl XLVI Ads | Chevrolet Commercial

  • Počet zhlédnutí: 6,5 milionu

Víte, co se stane během roku 2012? Skončí svět tak, jak ho známe. Ale s Chevy Silveradem ne pro všechny…

6. FIAT 500 Abarth – 2012 Super Bowl Commercial – Seduction

  • Počet zhlédnutí: 6,2 milionu

Ne vždy vytváří značka reklamu Super Bowlu na míru. Fiat vzal svůj starší úspěšný kousek (psali jsme o něm v listopadu) a oživil ho. A sázka se vyplatila, protože “sex sells” platí prostě kdykoliv, že jo…

7. It’s Halftime in America – OFFICIAL Chrysler 2012 Big Game Commercial

  • Počet zhlédnutí: 5,9 milionu

Patetické, velkolepé, nechybějí záběry na děti, tvrdé pracovníky i hasiče a to všechno s nakřáplým hlasem Clinta Eastwooda – prostě Amerika se vším všudy.

8. Pepsi – King’s Court Super Bowl

  • Počet zhlédnutí: 3,6 milionu

Sir Elton John, vítězka poslední série americké pěvecké soutěže The X Factor – Melanie Amaro a samozřejmě Pepsi. Tuším, že z tohohle kult asi nevznikne…

9. Hyundai “Think Fast”: Official Big Game Ad for Genesis Coupe

  • Počet zhlédnutí: 3 miliony

Poslední automobilkou z TOP 10 nejsledovanějších Super Bowl reklam na YouTube je Hyundai. Korejci vsadili na vtip a 3 miliony je hodně solidní výsledek.

10. M&M’S “Just My Shell” Super Bowl Commercial

  • Počet zhlédnutí: 2,1 milionu

Ulítlost, která evidentně funguje. Na Skittles to ale samozřejmě nemá…

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si rozumí internet a zákony v diskuzích, při citování i jinde

Zajímavý seminář nazvaný "Law, Media and Information in the Era of Internet" názorně ukázal, jak málo toho vlastně my, obyvatelé a obhospodařovatelé internetu, víme o vztahu světa online a platných zákonů u nás i ve světě. Akci pořádala advokátní kancelář Pelikán Krofta Kohoutek a už pouhá šíře zmíněných témat byla důkazem, že by podobných setkání mělo být víc.
Přečtěte si více

Chytrých brýlí přibývá, Google dodal novou energii i ostatním

Jistě nejsme jediní, kdo netrpělivě očekává masový příchod jedné z nejzajímavějších technologických novinek posledních let. Hi-tech brýlí, které uživateli poskytnou nejrůznější informace v reálném čase i částečný přístup k rozšířené realitě. A nápad to není zdaleka tak jedinečný, jak by se mohlo zdát z pozornosti věnované projektu Google Glass. Podobný princip se již dlouho využívá v armádě a své přístroje začíná postupně nabízet celá řada firem.