Top 10 nejsledovanějších videí na YouTube roku 2011

Portál YouTube se na svém blogu pochlubil, že služba za letošní rok již zaznamenala neuvěřitelný bilion zhlédnutí. Při té příležitosti, a také proto, že Google prostě miluje žebříčky, představili také přehled deseti nejúspešnějších kousků roku.

1 000 000 000 000 zhlédnutí. Takové číslo má podle vyjádření na oficiálním blogu na kontě server YouTube v letošním roce. Tedy alespoň se to tak jeví, neboť jak podotýká Business Insider, Google nikde (ani ve svém vyhledávání) definici použitého slova “playbacks” nenabízí. Pravděpodobně se ale počítají všechny případy, kdy uživatel nechá puštěné video alespoň pět vteřin.

A která videa zanamenala v letošním roce u fanoušků YouTube největší úspěch? V čele žebříčku se objevuje hrůzně fenomenální Rebecca Black, top ten ale vyvažují i kvalitnější hudební kousky. Nezklamala ani zvířátka, dětičky nebo střelená videa (ať žije Nyan Cat!), je však třeba zmínit, že ze seznamu byla vynechána videa velkých hudebních vydavatelství, která mají žebříček vlastní.

Podobných přehledů se v těchto dnech podle očekávání rojí celá řada, kromě pravidelného Google Zeitgeist (a s tím spojeného videa) se touto cestou vydal třeba i Flickr.

K dispozici jsou i statistiky českého YouTube, kde nejhledanějšími výrazy byly: chci 18, black and yellow, technotronic flow rytmus, klaus, gunčíková adamec, man down rihanna, tereza kerndlova prisaham, hey boy, pocta hokejistum, beyonce party, tina si sam. Žebříček deseti nejsledovanějších komunitních videí vypadá pro Českou republiku následovně:

Via YT

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

ShopRoku 2012: Zákazníci zvolili nejkvalitnější e-shopy

Internetový srovnávač Heureka.cz vyhlásil vítěze letošního ročníku prestižní soutěže ShopRoku 2012. Přes 1,8 milionu vyplněných dotazníků spokojenosti rozhodlo o tom, které e-shopy jsou ty nejkvalitnější. Vítězem Ceny popularity a tím pádem nejoblíbenějším e-shopem se stal potřetí za sebou internetový obchod Parfums.cz. Nakupující v e-shopech nejčastěji ocenili nízkou cenu, rychlé dodání a možnost osobního odběru.