Tipy & triky: Jak s Googlem hledat cestu bez map

V Googlu existuje snadnější způsob, jak nejen jako řidič vyhledávat cestu, než složité hry s mapami. Stačí zadat do vyhledávače několik klíčových slov a adresu.

Na vyhledávání nejrychlejší spojnice z jednoho místa na druhé nepotřebujete nutně mapu. Díky vychytávce, kterou nabízí vyhledávání Google, vám totiž bude stačit pouze přístup k největšímu vyhledávači. A samozřejmě i znalost toho, jak vyhledávání cesty funguje.

Nebudeme napínat, je to tak snadné, že to snad ani nemůže být lehčí. Do políčka pro vyhledávání zadejte jednoduše “from … to …”, případně “directions from … to …”. Jako první doplňte adresu odkud chcete jet, jako druhou adresu, kam míříte. Vyhledávací hesla tak mohou vypadat třeba takto:

  • from Brno to Praha
  • from Václavské náměstí to Letná
  • from Wilsonova 50 to Nádražní 50

Na stránce výsledků se na samém vrcholu objeví malý náhled mapky se základními údaji o nalezené trase:

vyhledavani cesty

Kliknutím na mapu se přesunete do Google Mapy, které vám cestu zobrazí ve větším detailu. V lokalitách, kde Google sleduje dopravní situaci, dokáže vyhledávání také přizpůsobit časový odhad jízdy momentálnímu provozu. Společnost ovšem upozorňuje, že nemonitoruje překážky typu stavebních uzávěr, takže s nimi její vyhledávání neumí počítat. Vyhledávání trasy samozřejmě funguje i mobilně.

Pokud vás zajímá, za kolik pojedete, detailní rozpis cesty vám po kliknutí na náhled odhadne i to. Například cesta, kterou jsme vyhledávali v obrázku, podle Googlu vyjde v benzínu na přibližně 17,83 Kč. Cesta z Brna do Prahy zase na 681 Kč. Pokud nechcete cestovat automobilem, můžete si také na detailním rozpisu nastavit hromadnou dopravu nebo chůzi pěšky.

Je pravda, že v době, kdy se prakticky v každém autě nachází GPS navigace, tuhle drobnost budete potřebovat jen výjimečně. Pro strýčka příhodu se ale stejně hodí o ní vědět.Nikdy nevíte, kdy vám to přijde vhod.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak moc zelený je Facebook? Docela dost

Facebook chce do roku 2015 brát čtvrtinu spotřebované elektrické energie z obnovitelných zdrojů a do roku 2014 spustit nové datové centrum ve Švédsku, které bude poháněné pouze vodní energií. To jsou ušlechtilé cíle, ale vyvolávají otázku, jak ekologicky si největší sociální síť vede dnes. Odpovědi může nastínit zpráva o stavu za rok 2011.