Teslu už si za bitcoiny nekoupíte, Muska znepokojilo využívání fosilních paliv pro těžbu

Technoking společnosti Tesla Elon Musk ve středu na Twitteru uvedl, že Tesla „pozastavila prodej vozidel za bitcoiny“ kvůli obavám z „rychlého nárůstu využívání fosilních paliv pro těžbu bitcoinů“. Cena bitcoinu v prvních minutách po Muskově oznámení klesla o zhruba 5 %.

V únorovém hlášení pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) Tesla uvedla, že nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a že v budoucnu může investovat do dalších bitcoinů nebo jiných kryptoměn. V té době společnost uvedla, že začne přijímat bitcoin za své produkty.

Podpora ze strany společnosti Tesla přispěla k tomu, že ceny kryptoměn, včetně bitcoinu a dogecoinu, v posledních měsících prudce vzrostly

Tesla sice ve středu uvedla, že nebude přijímat bitcoiny pro nákup vozidel, ale Musk upřesnil, že Tesla plánuje bitcoiny, které již má, spíše držet než prodávat a bude se zabývat jinými kryptoměnami, které pro transakce vyžadují méně energie. Zdá se, že opravdu nastává éra dogecoinu.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Facebook testuje tlačítko Subscribe pro stránky

Napadlo vás někdy, že by vás zajímaly příspěvky určité stránky na Facebooku, ale že přitom z nějakého důvodu nechcete být jejími fanoušky? Sociální síť sice tuto možnost již několik měsíců oklikou připouští, nyní ale funkci zvažuje zprovoznit napřímo pomocí tlačítka Subscribe pro stránky.