Teslu už si za bitcoiny nekoupíte, Muska znepokojilo využívání fosilních paliv pro těžbu

Technoking společnosti Tesla Elon Musk ve středu na Twitteru uvedl, že Tesla „pozastavila prodej vozidel za bitcoiny“ kvůli obavám z „rychlého nárůstu využívání fosilních paliv pro těžbu bitcoinů“. Cena bitcoinu v prvních minutách po Muskově oznámení klesla o zhruba 5 %.

V únorovém hlášení pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) Tesla uvedla, že nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a že v budoucnu může investovat do dalších bitcoinů nebo jiných kryptoměn. V té době společnost uvedla, že začne přijímat bitcoin za své produkty.

Podpora ze strany společnosti Tesla přispěla k tomu, že ceny kryptoměn, včetně bitcoinu a dogecoinu, v posledních měsících prudce vzrostly

Tesla sice ve středu uvedla, že nebude přijímat bitcoiny pro nákup vozidel, ale Musk upřesnil, že Tesla plánuje bitcoiny, které již má, spíše držet než prodávat a bude se zabývat jinými kryptoměnami, které pro transakce vyžadují méně energie. Zdá se, že opravdu nastává éra dogecoinu.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Super Bowl edice

V neděli budou všechny americké domácnosti přibité u obrazovek. V telce totiž poběží další Super Bowl a s ním i mraky nejdražších reklam, které se za rok vytvoří. Už teď začíná být jasnější, kdo bude bodovat nejvíc (ano, je to štěňátko).