Teslu už si za bitcoiny nekoupíte, Muska znepokojilo využívání fosilních paliv pro těžbu

Technoking společnosti Tesla Elon Musk ve středu na Twitteru uvedl, že Tesla „pozastavila prodej vozidel za bitcoiny“ kvůli obavám z „rychlého nárůstu využívání fosilních paliv pro těžbu bitcoinů“. Cena bitcoinu v prvních minutách po Muskově oznámení klesla o zhruba 5 %.

V únorovém hlášení pro Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) Tesla uvedla, že nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliardy dolarů a že v budoucnu může investovat do dalších bitcoinů nebo jiných kryptoměn. V té době společnost uvedla, že začne přijímat bitcoin za své produkty.

Podpora ze strany společnosti Tesla přispěla k tomu, že ceny kryptoměn, včetně bitcoinu a dogecoinu, v posledních měsících prudce vzrostly

Tesla sice ve středu uvedla, že nebude přijímat bitcoiny pro nákup vozidel, ale Musk upřesnil, že Tesla plánuje bitcoiny, které již má, spíše držet než prodávat a bude se zabývat jinými kryptoměnami, které pro transakce vyžadují méně energie. Zdá se, že opravdu nastává éra dogecoinu.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si rozumí internet a zákony v diskuzích, při citování i jinde

Zajímavý seminář nazvaný "Law, Media and Information in the Era of Internet" názorně ukázal, jak málo toho vlastně my, obyvatelé a obhospodařovatelé internetu, víme o vztahu světa online a platných zákonů u nás i ve světě. Akci pořádala advokátní kancelář Pelikán Krofta Kohoutek a už pouhá šíře zmíněných témat byla důkazem, že by podobných setkání mělo být víc.