Svůj kamenný obchod chce po Amazonu i Google

Po synonymech online podnikání jako jsou Amazon a eBay touží mít svůj kamenný obchod i vyhledávací gigant Google. Podle neoficiálních zpráv by mohl být otevřen již brzy v irském Dublinu.

Je to teprve dva dny, co jsme psali, že Amazon plánuje otevření svého prvního kamenného obchodu a možný začátek nového globálního řetězce. A zdá se, že Google plánuje velmi podobný krok. Zatímco Amazon pro svou první pevnou prodejnu zvolí pravděpodobně svůj rodný Seattle, Google se poohlíží za oceánem, a to konkrétně v irském Dublinu, přímo v areálu své evropské centrály.

Prostor, o jehož budoucím využití se nyní uvažuje, je v přízemí a má 123 metrů čtverečních. Podle vyjádření mluvčího Googlu ale ještě není nic rozhodnuto: “I když máme možnost otevřít obchodní prostor, zkoumáme všechny možnosti jeho využití. Žádné konečné rozhodnutí zatím nebylo přijato.” V tuto chvíli není jasné ani to, co by se v Google obchodě vlastně prodávalo.

Vypadá to, že prestiž kamenného obchodu je současným trendem mezi technologickými společnostmi. Kromě výše zmíněného Amazonu, který je zatím ve fázi plánování, otevřel před Vánocemi svůj první obchod aukční portál eBay a Microsoft vytrvale pracuje na rozšiřování řetězce svých kamenných obchodů ve Spojených státech. Zatímco mnohé tradiční firmy přemýšlejí, jak se uchytit na internetu, ty internetové zase míří opačným směrem. Další důkaz, že pojmy online a offline jsou si stále bližší.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články