StumbleUpon Video, online alternativa k televizi

Stejně jako služba StumbleUpon vybírá ty nejzajímavější zprávy a informace z webu, usiluje její nové rozšíření StumbleUpon Video o personalizaci videoobsahu. Videa z různých internetových zdrojů skládá na základě podrobných preferencí a systém se zároveň zájmy uživatele učí stále lépe předvídat.

K tomu je ovšem potřeba spolupracovat. Na začátku StumbleUpon Video nabídne dlouhý seznam různých videí ze stránek jako je YouTube, Vimeo, CollegeHumor, TED či Hulu (poslední je mimo USA bohužel nedostupné). Tento seznam je možné zúžit vyplněním stručného přehledu zájmů, podle nichž služba nabídne jen to, co těmto zájmům odpovídá. Další možností je vybrat si videa pouze z některých zdrojů či sledovat jen to, co se líbí přátelům. A nakonec to možná vůbec nepodstatnější – pokud budete průběžně nabídnutá videa hodnotit palcem nahoru či dolů, bude se StambleUpon Video poslušně učit a nabízet tak obsah stále lépe odpovídající vašim preferencím.

Služba tak ve výsledku může být velmi zajímavou variantou i k nečemu tak zaběhnutému, jako je třeba televize.

Via MP

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Unie chystá pravidla pro neutralitu webu, mají však svá ale

Neelie Kroes, šéfka digitální agendy Evropské unie, víceprezidentka Evropské komise a známá holandská politička, chce do prvního čtvrtletí příštího roku prosadit v EU v platnost legislativu upravující ochranu tzv. otevřenosti či také neutrality webu. Její návrh ovšem není zcela bezproblémový. Kromě neutrality má předpis také v rámci sedmadvacítky úplně zrušit telefonní roaming.
Přečtěte si více

Anonymous stáhli svou podporu WikiLeaks

Po několika letech silné podpory organizace WikiLeaks se přinejmenším část internetového hnutí Anonymous rozhodla ji přerušit. Mezi důvody patří přílišný důraz na osobu Juliana Assangeho a také agresivita, s níž lidé za WikiLeaks začali od svých příznivců vybírat peníze.