StumbleUpon Video, online alternativa k televizi

Stejně jako služba StumbleUpon vybírá ty nejzajímavější zprávy a informace z webu, usiluje její nové rozšíření StumbleUpon Video o personalizaci videoobsahu. Videa z různých internetových zdrojů skládá na základě podrobných preferencí a systém se zároveň zájmy uživatele učí stále lépe předvídat.

K tomu je ovšem potřeba spolupracovat. Na začátku StumbleUpon Video nabídne dlouhý seznam různých videí ze stránek jako je YouTube, Vimeo, CollegeHumor, TED či Hulu (poslední je mimo USA bohužel nedostupné). Tento seznam je možné zúžit vyplněním stručného přehledu zájmů, podle nichž služba nabídne jen to, co těmto zájmům odpovídá. Další možností je vybrat si videa pouze z některých zdrojů či sledovat jen to, co se líbí přátelům. A nakonec to možná vůbec nepodstatnější – pokud budete průběžně nabídnutá videa hodnotit palcem nahoru či dolů, bude se StambleUpon Video poslušně učit a nabízet tak obsah stále lépe odpovídající vašim preferencím.

Služba tak ve výsledku může být velmi zajímavou variantou i k nečemu tak zaběhnutému, jako je třeba televize.

Via MP

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Placené brány se stávají miláčkem médií

Slýcháme o tom již několik let. Vydavatelům tištěných médií se snižují tržby a internetová média je často z reklamy těžké zaplatit. Východiskem má podle některých být takzvaný paywall, tedy vybírání peněz přímo od čtenářů, kteří si bez zaplacení články nepřečtou. Zda to funguje a jak dobře zjistíte v aktuální infografice.
Přečtěte si více

Podívejte se na největší panorama z Marsu díky české službě 360cities

Chtěli jste se někdy projít po povrchu rudé planety? Nyní máte možnost zkusit to alespoň virtuálně díky panoramatické fotografii, kterou zveřejnila služba 360Cities. Mezinárodní tým sídlící v Praze provozuje největší internetovou kolekci panoramatických fotografií s geografickou lokalizací. Díky partnerství s Google Earth, Microsoftem, Nokia Maps a Flipboardem je jeho nabídka představována uživatelům po celém světě.