Studie Gemius o trendech v online nakupování

Žádná průlomová zjištění nepřináší, čeští uživatelé jsou v zásadě předvídatelní.

Společnost Gemius studii realizovala v partnerství s Centrum Holdings a Seznam.cz a její kompletní název zní E-commerce 2009: Trendy a názory – výzkum mezi českými uživateli internetu. Prezentuje především informace o frekvenci nakupování na internetu, postoj a zvyklosti při nakupování v internetových obchodech a na internetových aukcích a žebříček nejpopulárnějších stránek internetových obchodů a aukcí v ČR.

Průzkum dokazuje, že nakupování po internetu má mezi českými uživateli internetu rostoucí trend a více než polovina z nich ráda nakupuje. Studie se zaměřila například na hlavní faktory, které motivují české uživatele internetu k nakupování online (ušetřit čas a peníze, nakoupit pokud možno v co nejkratším čase výrobky té nejvyšší kvality) nebo množství peněz, které jsou uživatelé internetu ochotní utratit za nákup online.

Studie E-commerce 2009 představuje také například nejčastější kategorie výrobků vyhledávané na internetu (od roku 2008 jsou to stále elektronické a domácí spotřebiče, cestovní služby a mobilní telefony s příslušenstvím), metody vyhledávání zboží přes internet, žebříček nejnavštěvovanějších internetových obchodů v ČR:Alza.cz (uvedlo 15% respondentů), Vltava.cz (6%), Kasa.cz (5%), CzechComputer.cz (5%), či ranking internetových aukcí: Aukro.cz (63%), eBay (15%).

V případě zájmu se podívejte zdarma na zkrácenou verzi studie.

Via TZ

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nejen PRISM, už roky špicluje i Evropa. Ublíží tím cloudu?

A už to jede. Potom, co se tajné služby Spojených států vykoupaly v ostudě a hněvu nejen Američanů, ale i evropských diplomatů kvůli programu PRISM, se začíná ukazovat, že to špiclování není nic neobvyklého. Po provalení britského projektu Tempora teď podobný systém objevili ve Francii. Podle evropské komise už kauza ohrožuje celý multimiliardový byznys cloudových služeb.