Statistika Flurry: App Store překonal o Vánocích rekordy

Konkrétní čísla se vztahují především na americký trh, nicméně vypovídací hodnota pro Evropu není nijak menší. Fascinující je na zveřejněných datech především nárůst downloadů z iPodu Touch, který poprvé v historii překonal iPhone – 25. prosince, kdy se v USA nadělují dárky, byl zaznamenán nárůst 1000% (!) v downloadech z App Store. Android Market se také nenechal zahanbit a zaznamenal nárůst downloadů o 20%, za což může především uvedení telefonu Motorola Droid a jeho evropské verze Motorola Milestone.

flurry ipod vs. iphone

Z dat lze vysledovat například příklon mladších věkových skupin k iPodu Touch, který dostávaly k Vánocům častěji, než iPhone. S ohledem na dříve zveřejněná data Flurry, která poukazují na výrazně vyšší afinitu ke stahování z App Store u zákazníků pod 20 let než u starších věkových skupin, je vidět, že šlo o velmi častý dárek právě pro děti a mládež a Apple by měl do budoucna počítat s iPodem Touch coby stále silnějším zdrojem stahování z App Storu. Zajímavý je také výrazný skok v počtu stažených aplikací okolo svátečních dní, což je sice lehce předpokládatelná, ale i tak důležitá informace pro vývojáře mobilních aplikací.

flurry app store vs. android market

Pozitivní zprávy si odnáší také Motorola s Droidem. Téměř polovina všech stažených aplikací z Android Marketu směřovala na právě tento mobil, což je samozřejmě dobrou zprávou také pro Google. Dokazuje to, že Android OS je silný a v kombinaci s kvalitním hardwarem dovede konkurovat i iPhonu. Do budoucna bude jistě zajímavé sledovat vývoj ohledně nedávno potvrzeného Google Phone. Prozatím je však iPhone stále ve vedení, minimálně co se počtu stažených aplikací týče. Jde o částečně překvapivou informaci – App Store je funkční podstatně déle než Android Market a podle očekávání by mělo docházet k saturaci trhu, nicméně zatím se Android Market navzdory enormně pozitivním reakcím odborné i laické veřejnosti nedokázal iPhonu přiblížit.

Via MC