Stačilo prodat WhatsApp a chatovací aplikace mají žně

Desítky milionů stažení hlásí od minulého týdne všechny rozjetější chatovací aplikace. Kolosální akvizice Facebooku totiž rozvířila vody dosud klidného rybníku.

Patnáct milionů uživatelů za týden. Takovým výkonem se může pochlubit WhatsApp, jehož čísla vystřelila vzhůru hned po oznámení prodeje do rukou Marka Zuckerberga. A nebyl sám. Podobně se vyšvihla i ruská variace na chatovací službu -Telegram.

Za aplikací stojí Pavel Durov, mimojiné zakladatel ruského VKontakte, tedy v podstatě ruského Facebooku vylepšeného o torrentové služby. Každopádně Telegram je podle Durova bezpečnější a odolná i NSA. Ať tak nebo tak, od minulého týdne si Telegram stáhlo osm milionů uživatelů.

Činí se i dlouhodobější konkurence WhatsAppu – čínský WeChat. Ten posbíral 272 milionů uživatelů. Včera ohlásil sto miliontý download z Google Play Store. Zároveň se snaží překonat hranice velké Číny. Zatím se mu to pomalu daří. Naposledy reportoval loni v srpnu, kdy měl ze světa necelou třetinu uživatelů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pozvánka na The Best of iBTL, jedinou akci svého druhu u nás

Konferenci The Best of iBTL pořádá stejnojmenná sekce agentur při AKA již od roku 2007, letos s agenturou Dark Side. Agentury sdružené v sekci iBTL se specializují na integrovanou marketingovou komunikaci a cílem konference je představit odborné veřejnosti nejzajímavější a nejúspěšnější projekty a kampaně z této oblasti.
Přečtěte si více

Gemius: Průměrná míra prokliku v České republice roste

Průměrná míra prokliku v Česku postupně roste a podle aktuálních údajů dosahuje 0,38 procenta, což je o 0,06 procenta více než před rokem. Tato hodnota je podobná jako na dalších trzích střední a východní Evropy a koresponduje s průměrem regionu CEE (0,44 %). Nejvyšší CTR bylo zaznamenáno na Ukrajině, v Polsku a na Slovensku (1,15 %, 0,62 % a 0,58 %).