Srandičky na YouTube: Střílečka, leet komentáře a Harlem Shake

YouTube sice slouží hlavně k přehrávání videí, to ale neznamená, že neumí nic jiného. Představujeme několik vychytávek, které si můžete na nejznámějším videoportálu internetu snadno vyzkoušet i sami.

Přehrávat na YouTube video je už dneska tak trochu nuda. Mnohem zábavnější je vyzkoušet si následující skryté vychytávky, které služba pro své uživatele připravila, aniž by jim o tom cokoliv řekla.

Začněme trochu pomaleji, a to přebarvováním horní lišty. Vyhledávání následujících výrazů její barvu změní takto:

  • Fluttershy! – kromě toho, že najdete videa, která s tímto heslem souvisí (jsou velmi roztomilá), vám výraz přebarví horní lištu na žluto
  • Rainbow Dash! – modrá je dobrá, zpívá se v písničce Žlutého psa, a nám nezbývá, než souhlasit
  • Pinkie pie! – žlutá i modrá ujdou, vy ale máte raději růžovou, že ano?
  • Applejack! – pokud se vám předchozí barvy nelíbí, úplně poslední možností je oranžová

Ještě více se pobavíte, když zadáte do políčka pro vyhledávání výraz “do the harlem shake”. Ano, i YouTube má vlastní verzi virálu, který jednu dobu byl tak populární, že svůj Harlem Shake musel mít snad každý.

A na YouTube si můžete zahrát i hru. V ní budete chránit video před padajícími asteroidy. Doporučujeme to zkoušet u hodně krátkého spotu, jinak jsou vaše šance na výhru mizivé. Jednoduše zvolte video, stopněte jej ve chvíli, kdy se začne přehrávat, a na klávesnici napište “1980”. Druhou, poněkud akčnější variantou hry je napsat “2600”. Výrazy se tentokrát nevpisují do políčka pro vyhledávání, namísto toho je ideální kliknout na libovolné bílé místo na stránce a pak prostě psát.

Poznáte mezi oběma hrami rozdíl?

1980

Pokud si připadáte jako elita (leet), můžete si přizpůsobit i komentáře u videa. Klikněte na libovolný komentář, a pak napište stejným způsobem jako prve “1337”. Tentokrát ale doporučujeme použít klávesy pro čísla, které se nacházejí nad písmeny. NumPad nám totiž v tomto případě nefungoval. Slibujeme, že komentáře na YouTube se s tímto vylepšením stanou mnohem snesitelnějšími.

A nakonec jedno video. Na YouTube sice už víc srandiček neznáme, zato na Googlu jich existuje tolik, že by se nám sem ani všechny nevešly. 17 nejzajímavějších z nich shrnuje následující video. Než je budete zkoušet, doporučujeme v nastavení vypnout Google Instant, který zobrazuje výsledky průběžně, jak píšete dotaz. Většina z vychytávek z videa vám totiž jinak nebude fungovat. Velká část jich také místo klasického tlačítka pro vyhledávání vyžaduje použití tlačítka “I’m feeling lucky”.

Pokud jste zaneprázdnění, prvních 50 sekund videa můžete s klidem přeskočit. Nic zajímavého se v nich stejně nedozvíte.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP memy týdne: Kačenka

Minulý týden jsme řešili zásadní kauzu s Kačenkou, zjišťovali, jak moc jsou indické telenovely o ničem, učili se Anglicky, dozvěděli se něco nového o pornoprůmyslu a hodně nového o zvířátkách.