Spojení Nokie s Microsoftem přitahuje vývojáře

Jen před pár dny obletěla svět zpráva o strategickém partnerství Nokie s Microsoftem, jehož cílem má být kromě přežití Nokie i útok na pozice společností Apple a Google. Nové spojení téměř okamžitě oživilo zájem vývojářů.

Dohoda mezi Nokií a Microsoftem by se měla dotknout všech částí mobilního ekosystému, ať už jde o oblast zábavy, reklamy, nákupů, sociální komunikace nebo geolokace.  Z pochopitelných důvodů ale zvláštní pozornost přitahuje právě výhradní partnerství mobilních přístrojů Nokia s operačním systémem Windows Phone 7, od kterého se očekává velká konkurence pro Android.

Analytická firma Flurry už přinesla zajímavou statistiku. Od oznámení spolupráce Nokie a Microsoftu se vývoj nových aplikací pro Windows Phone 7 rozrostl o celých 66 procent. Ukazuje to na důvěru developerů v sílu partnerství těchto dvou velkých značek a to v rámci celého mobilního prostoru.

Podle výkonného ředitele Nokie Stephena Elopa byl podobný velký krok pro stagnující Nokii nevyhnutelný: „Rozhodli jsme se urychlit proměnu Nokie tím, že volíme úplně novou cestu. Ta nám má pomoci ke znovuzískání vedení na poli smartphonů, posílení naší mobilní platformy a v realizaci našich investic do budoucna.“ Přestože firma podle něj přechod na Android zvažovala, nakonec se rozhodla nebýt jen jedním z davu takových výrobců a přijala roli vyzyvatele spojenou se systémem od Microsoftu.

Podle dřívějších zpráv toto rozhodnutí přivítali i evropští operátoři, kteří se jinak obávali přílišné tržní síly dvojice Android – iOS.

Via VB, ST, CNet

Total
0
Shares
Další články