Sociální minitiskárna Little Printer míří do prodeje

Nebylo by skvělé vlastnit miniaturní tiskárničku, která by na přání dokázala na proužek papíru tisknout aktuální zprávy, pípnutí z Twitteru, poznámky, nákupní seznamy, hry a spoustu dalšího? Little Printer dokazuje, že někdy lidé nepřijdou na to, co chtějí, dokud to pro ně nevymyslíte. A díky zájmu fanoušků si na tuhle hračku brzy budete moci sáhnout.

Zhruba před rokem a půl technologické nadšence potěšilo oznámení londýnského designérského studia Berg, které avizovalo svůj nově vyvíjený produkt – sociální tiskárnu. V praxi se jedná o termografickou tiskárnu, která je schopna rychle a efektně tisknout drobné poznámky, hry, záznamy, zprávy atd. Dokonce zvládne tisknout i v konkrétní čas, lze tedy například dostávat každé ráno ke kávě pravidelnou dávku zpravodajských informací, odpoledne nechat manželovi vytisknout nákupní seznam a o víkendu se těšit na sudoku.

Jak do tiskárny všechny soubory přenést? Velmi snadno – stačí k tomu bezdrátové připojení k internetu a počítač či mobil s Androidem. Po prvním připojení se zařízení propojí se zálohovací službou BERG Cloud, z níž bude čerpat informace. Pomocí počítače či telefonu lze nastavit, které informace má tiskárnička pravidelně tisknout, a dále se již o nic nestarat. Zařízení spolupracuje s firmami a službami jako jsou Foursquare, Google, Guardian či Nike.

Little Printer sází především na stylovost, čemuž odpovídá i roztomilý retro design ve tvaru malé kostky s usmívajícím se obličejem. Co už je ovšem o něco málo roztomilé je cena, která byla nějakou dobu předmětem mnoha spekulací. Mnozí odhadovali, že malá tiskárna bude na trh uváděna s poměrně nízkými náklady, které si bude moct dovolit každý. V realitě je ovšem cena tiskárny stanovena na 199 liber plus poštovné, což z ní dělá poměrně drahou legraci. Zda se za necelých pět tisíc tento originální gadget vyplatí, to si musí každý rozmyslet sám. V potaz je také třeba vzít cenu papíru, která rovněž nemusí být zcela nízká (v ceně jsou tři roličky).

Pokud ale máte stejně pocit, že bez tohoto malého pomocníka nemůžete žít, lze si ho objednat na adrese www.uk-shop.bergcloud.com. První zákazníci se dočkají v půlce října.

Total
0
Shares
Další články