Slovák vytvořil uměleckou mapu internetu. Podívejte se

Jak by vypadal internet, kdyby byl ve stylu starodávných map či map fantazijních světů? Dost možná tak, jak jeho mapu vytvořil Slovák Martin Vargic.

Na internetu si říká Jay Jason Simons, v běžném světě se vám ale představí spíš jako Martin. Řeč je o slovenském studentovi Martinu Vargicovi, který se již přes dva roky zabývá tvorbou amatérských map všeho druhu.

Jeden z jeho posledních výtvorů přitom rozhodně stojí za pozornost. Jedná se o mapu internetu pojatou trochu jinak, než je obvyklé. Asi i proto na ní najdete několik kontinentů, celou řadu ostrovů (naším nejoblíbenějším se ihned stal ostrov Deep Web, ukrytý v obřím vodním víru), stejně jako moře, oceány, země a města.

Mapa samozřejmě obsahuje všechna nejdůležitější a nejznámější internetová jména, a to podle pořadí v jakém je uvádí Alexa. Je podle typů služeb rozdělena na starý a nový svět.”Starý” východní kontinent obsahuje klasické softwarové a hardwarové společnosti, v “novém” západním světě naleznete sociální sítě, vyhledávače, fóra a stránky věnované umění. Na jihu nového světa je jako perlička umístěna oblast, v níž je všechno “špatné” co na internetu je k nalezení, počínaje stránkami “pro dospělé”, přes warez a Tor, až po internetovou kriminalitu všeho druhu.

To nejpodstatnější? Prozatím jde “pouze” o první verzi mapy. Připravovaná verze 2.0 bude ještě podrobnější a propracovanější, než ta první. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

Ve velkém rozlišení mapu najdete na Martinově stránce na DeviantArtu po boku jeho dalších povedených prací.

mapinternet

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co čeká českou mediální scénu v roce 2014?

Odpověď na tuto otázku by měla dát velká mediální debata, která zahájí letošní již 8. ročník konference Czech Internet Forum. 13 předních osobností největších mediálních domů, mediálních agentur a zástupců inzerentů v ní bude diskutovat o tom, zda příští rok bude pro média lepší, či horší než ten letošní, zda se ještě vůbec vyplatí média provozovat, a kolik se jich vůbec dokáže na našem trhu uživit.