Skyscanner chystá masivní růst. Tuzemský Skypicker musí přidat

Skotský startup loni zvýšil obrat o 96 procent na 107 milionů dolarů a zdvojnásobil i množství návštěvníků na svých stránkách. Prostě je v laufu a hodnota firmy se odhaduje na jednu miliardu dolarů.

Skyscanner, který se původně zaměřoval pouze na letenky, rozšířil záběr i na veškeré cestování. A to včetně hotelů a půjčoven aut. Kvůli zrychlení vývoje si pořídil barcelonské vývojáře Fogg a po deseti letech fungování byl loni oceněn americkými investory z Sequoia Capital na 800 milionů dolarů. Bezprecedentní růst tržeb ale hodnotu vyhnal ještě o kousek výš.

Skyscanner se vydal na zkušenou do světa. Otevřel pobočky v Singapuru a Pekingu a za poslední rok vzrostl asijský provoz ze čtyř na dvacet procent. Loni se skotští patrioti vydali i do Spojených států a svou pobočku založili v Miami.

Během loňského roku firma extrémně rychle rostla. V podstatě zdvojnásobila počet zaměstnanců na 400 a dvě stovky nových lidí získá ID kartu Skyscanneru pravděpodobně i během letošního roku. Zájem je hlavně o vývojáře. I proto si firma otevřela nové prostory v Glasgow. Podle BBC totiž může Glasgow přilákat místní zaměstnance, kteří nechtějí pracovat v edinburgské centrále.

“Přibývá uživatelů, kteří si bookují letenky v podstatě za chodu. Tím pádem mobilní služby jsou pro letošní rok pro nás klíčové,” tvrdí finanční šéf Shane Corstorphine s tím, že mobilní aplikaci Skyscanner má staženu 30 milionů lidí po celém světě.

Na letenkovém trhu tak pořádně přituhuje. Objevily se spekulace o tom, že si chce svůj kousek ukousnout i Google ve spolupráci s Ryanairem.

A své želízko v ohni mají i Češi. Skypicker má po několikamilionové investici ambici, stát se jedním z lídrů celého trhu. Konkurence mu to ale neulehčuje a brněnská firma to bude mít opravdu těžší a těžší. Každopádně se nebojí.

via BBC

Total
0
Shares
Další články