Skype připravuje 3D video hovory

Skype rozjel revoluci voláním přes internet. Teď se chystá posunout videohovory do budoucnosti. K hologramům tak máme zase o krok blíž.

K desátým narozeninám si Skype možná nadělí přelomovou novinku. Začínají se totiž potvrzovat spekulace o přípravě 3D videohovorů. Rozjezd takové služby se líbí i výrobcům televizí a všeho, co se kolem trojrozměrného světa pohybuje. Nová služba by totiž mohla znovu nastartovat prodeje 3D zařízení, které momentálně stagnují.

Mohly by pak někdy v budoucnosti Skype vypadat třeba takhle?

“Máme za sebou hodně práce v laboratořích a víme, jak fungují 3D obrazovky a jak nastavit kamery, zároveň je fajn, že si plno lidí pořizuje televize a displeje, které umí obraz ve třech rozměrech zobrazit,” tvrdí Mark Gillett, vice-president Microsoftu pro Skype. Problém je ale pořád s kamerami. “Zatím je nutné použít víc kamer, přesně je nastavit a snímat obraz ve správném úhlu,” dodává Gillet.

Ne všichni jsou ale z novinky nadšeni. Taavet Hinrikus, první zaměstnanec Skypu a bývalý marketingový ředitel, řekl BBC, že by se podle něj měla firma soustředit spíš na to, co umí nejlépe. “Skype by se měl přeorientovat zpátky a stát se nejlepší komunikační aplikací a tvrdě bojovat o mobily,” vysvětluje Hinrikus s tím, že firma ztratila čas i pozici během zdlouhavé integrace do Microsoftu. “Dneska už našemu bývalému trhu vládnou WhatsApp a Viber a budeopravdu težké se vrátit,” dodává.

via BBC

Total
0
Shares
Další články