Skype dál roste, ještě rychleji než kdy předtím

Skypu přijetí do rodiny Microsoftu zjevně prospívá. Alespoň tomu nasvědčuje letošní rekordní růst, který podle nových údajů pokračoval i v posledních měsících. Od počátku roku si Skype v počtu současně aktivních uživatelů polepšil minimálně o dalších 13 milionů a lépe odolává sezónním výkyvům.

Už od počátku roku Skype pravidelně překonává rekordy v počtu uživatelů připojených ke službě v jeden moment. Poslední rekord padl minulý týden, kdy jich společnost zaznamenala přes 45 milionů najednou, o 3 miliony více než o pouhý měsíc dřív. To je nejrychlejší nárůst za celou historii společnosti, která nedávno oslavila devět let existence a těžko se tak dá v internetovém prostředí označovat za mladou. Ještě koncem února činil rekord současně aktivních uživatelů “pouze” 32 milionů.

Skypu se také povedlo zredukovat takzvanou letní pauzu. Jde o letní měsíce, kdy jeho služby využívá méně lidí než přes chladnější podzimní a zimní období roku, a kdy dočasně klesají počty aktivních uživatelů. Zatímco historicky byla letní pauza dlouhá i celých šest měsíců, letos se povedlo vrátit k předprázdninovým počtům uživatelů již po 135 dnech.

Od akvizice Microsoftem se Skypu růst skutečně zrychlil. Stačí vzít v úvahu, že v prosinci 2010, několik měsíců před akvizicí, měla služba 150 milionů měsíčně aktivních uživatelů. V říjnu 2011, pět měsíců po akvizici, se dostala na 200 milionů, zisk 50 milionů uživatelů jí tedy trval nějakých 10 měsíců. O dalších 50 milionů si ale Skype pod hlavičkou Microsoftu polepšil již za pouhých 8 měsíců, do června 2012. Ať už Microsoft vnesl do Skypu jakékoliv nové nápady, podle jeho výsledků se zdá, že fungují nad očekávání dobře.

Via TC

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

10 nejzajímavějších projektů ze shortlistu IEA, část druhá

Včera jsme vám spolu s první pěticí projektů, které nás zaujaly na shortlistu Internet Effectiveness Awards, slíbili, že dnes vám představíme pětici druhou. Protože sliby se mají plnit, přinášíme vám nyní druhou část z naší desítky nejzajímavějších projektů. A už dnes večer se dozvíme, zda si některý z našich oblíbenců odnese i nějakou tu cenu.
Přečtěte si více

Sociální svět za horizontem Facebooku stále roste: Pojďme spolu na sítích pařit, truchlit i vzdělávat se

Svět sociálních sítí nekončí Facebookem. Prostor, který se snaží namixovat virtuální prostředí s potřebou sdružovat se, dává dohromady stále víc projektů. S opravdu různým zaměřením. V tuzemsku si klade za cíl zaujmout hned několik nových sítí, od té, která zve na společné setkávání přes akce Facebooku, po tu, která vzpomíná na zesnulé. Zaujaly Čechy?