Skokany českého Google Zeitgeistu se stali VyVolení a Karel Schwarzenberg

Nekonečný seznam tabulek vyplivla světová internetová jednička i za český trh. Tak jako vždycky – internetový Duch doby v podstatě kopíruje dění v off-line světě.

Reality show hýbou Českem. Ať si to připustíme nebo ne, je to tak. Loni byly mezi skokany roku hned dvě – Hotel Paradise a Farma. Letos v podstatě také – zvítězili VyVolení a na druhém místě je aktér oficiálnější reality show – Karel Schwarzenberg.

“Opravdu velkým překvapením je absence online her, které v Česku bývaly nedílnou součástí každoročního žebříčku, a také to, že se letos do žebříčku propracovaly až tři osobnosti,” říká Janka Miklík Zichová z českého Googlu s tím, že záhadou pro ně stále zůstává výrazné zvýšení zájmu o výraz Velikonoce, které vyskočily na šesté místo.

zeitgeist1

Mezi osobnostmi se kromě Schwarzenberga prosadil samozřejmě i jeho úspěšnější oponent prezident Miloš Zeman. Ve vyhledávání na Googlu ale Zeman prohrál a zůstal druhá. Neortodoxní prezidentský kandidát Vladimír Franz skončil těsně pod bednou, na čtvrtém místě. Mezi politiky se totiž vklínila popová diva Iveta Bartošová, jejíž osud píše opravdu sám život.

Mezi českými hity na YouTube zvítězil Ben Cristovao a jeho pecka Bomby. Druhé bylo video Dáme Párty a bronzovou příčku si vybojovali Mandrage se svým hitem Na dlani. Bramborová medaile nezbyla na nikoho jiného než na týpka jménem Justin Timberlake.

 

Total
0
Shares
Další články