Síť LinkedIn po dvou letech uvedla aplikaci pro iPady

iPady jsou sice na světě již dva roky, sociální síť LinkedIn si s aplikací pro jejich uživatele ale dávala na čas. Podle šéfa mobilních produktů LinkedIn Joffa Redferna to bylo k dobru věci.

LinkedIn chtělo vytvořit takovou aplikaci pro iPady, která by odpovídala potřebám jejich majitelů. Pomocí statistik návštěvnosti se zjistilo, že z iPadů na sociální síť lidé nejvíc chodí brzy ráno a pozdě večer, na ranní kafe a večer před spaním. Právě tomu se prý síť profesionálů snažila novou aplikaci maximálně přizpůsobit. Aplikace je prozatím připravena v anglickém jazyce, další jazykové verze by ale měly brzy následovat.

Kromě klasických možností, jako jsou prohlížení streamu příspěvků, informace o tom, kdo si prohlížel uživatelův profil, možnost sledování diskuzí ve skupinách, sledování vlastního profilu a odesílání a přijímání zpráv a pozvánek nabízí aplikace i jednu funkci specifickou pro mobilní aplikace LinkedIn. Ta spočívá v možnosti synchronizovat si kalendář s údaji ze sociální sítě, takže informace o schůzkách budou doplněny o data o jejich účastnících stažená z LinkedIn profilů. Tato funkce se nachází také v nejnovějších verzích aplikací pro Android a iPhone.

LinkedIn konečně i pro iPady

Na vývoji aplikace pracovali v LinkedIn tři programátoři, kteří neměli žádné jiné úkoly. Pokud jde o budoucnost, bude se podle Joffa Redferna nyní sociální síť zabývat aplikací pro Android tablety. Prvním krokem bude sledování dat a získávání relevantních informací o potřebách uživatelů těchto přístrojů, následovat bude samotná tvorba aplikace.

Via TC

Total
0
Shares
Další články