ShopRoku 2012: Zákazníci zvolili nejkvalitnější e-shopy

Internetový srovnávač Heureka.cz vyhlásil vítěze letošního ročníku prestižní soutěže ShopRoku 2012. Přes 1,8 milionu vyplněných dotazníků spokojenosti rozhodlo o tom, které e-shopy jsou ty nejkvalitnější. Vítězem Ceny popularity a tím pádem nejoblíbenějším e-shopem se stal potřetí za sebou internetový obchod Parfums.cz. Nakupující v e-shopech nejčastěji ocenili nízkou cenu, rychlé dodání a možnost osobního odběru.

Tak jako každý rok, i letos si soutěž ShopRoku kladla za cíl vyhlásit nejkvalitnější a nejoblíbenější e-shopy roku 2012, proto byla již tradičně rozdělena na dvě části. Obchody tak mohly získat ocenění Cena kvality nebo Cena popularity. Oceněné internetové obchody mohou na své internetové stránky umístit logo ShopRoku 2012.

Cena kvality je cenou zákazníků. Je udělována na základě hodnocení skutečných zákazníků, kteří nakoupili v období od 1. 9. 2012 do 31. 8 2012 v jednom ze 7349 internetových obchodů zapojených do služby Ověřeno zákazníky nákupního rádce Heureka.cz. Tento rok o vítězích a finalistech všech 18 kategorií rozhodovalo 1 827 572 vyplněných dotazníků spokojenosti. Cena popularity je cenou internetových uživatelů, kteří celý srpen 2012 hlasovali pro své nejoblíbenější e-shopy na stránkách www.shoproku.cz. Celkem bylo uděleno 82 920 hlasů.

Na českém trhu v současné době působí přibližně 34 tisíc internetových obchodů. “Mezi tolika obchody je těžké se zorientovat a určit, kterému z nich budeme důvěřovat. Právě z toho důvodu toto ocenění udělujeme,” vysvětluje Kamil Demuth z internetového srovnávače Heureka.cz a dodává: “Protože v této anketě hlasují reální kupující, jsou její výsledky objektivní a cena je pro nové zákazníky znamením, že e-shop jedná se zákazníky férově. Zároveň je skvělou zpětnou vazbou pro samotné obchody, které mohou reagovat na podněty zákazníků a zlepšovat tak svoji pozici.”

K příležitosti vyhlášení nejlepších e-shopů se letos poprvé uskutečnil i ShopRoku Meeting, den workshopů a přednášek pro internetové obchody, který navštívilo přes 250 hostů. Kromě soutěže ShopRoku pořádá Heureka.cz také soutěž Produkt roku (www.produktroku.cz), ve které vybírá nejpopulárnější produkty roku dle zájmu uživatelů.

Vítězové kategorie Cena kvality

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šance týdne: 2FRESH hledá kreativce. Kreativně

Konečně trocha spravedlnosti! Zaměstnanci se můžou přetrhnout, aby získali vysněnou práci a zapůsobili nějakým originálním nápadem - skoro až kampaní, a firmy zatím chrlí jenom furt ty stejné nudné inzeráty. Agentura 2FRESH si ale tentokrát dala práci a napsala vám, vlastně tobě, moc hezký dopis. Čti dál, kreativče...
Přečtěte si více

Video dne: Dove Real Beauty Sketches

Kreativci z Ogilvy Toronto najali kriminálního portrétistu, aby v kampani pro Dove nakreslil dva portréty sedmi žen. Jeden portrét podle vlastního popisu ženy samotné a druhý portrét podle popisu náhodného cizího člověka. Výsledek je samozřejmě dramaticky rozdílný a dokumentující video perfektní.