Se Street View se můžete poprvé podívat na dno oceánů

Díky Street View nepotřebujete potápěčskou výbavu a nemusíte ani umět plavat, abyste se mohli vznášet mezi barevnými korálovými útesy a poznat zblízka tamější faunu a flóru. Vydat se můžete na největší korálový útes na světě, ale i na Filipíny a na Havaj. Všechny podmořské lokality můžete prozkoumat zde.

Jedním ze šesti unikátních podvodních míst, kam se můžete virtuálně vypravit, je Velký bariérový útes. Ten lemuje pobřeží severovýchodní Austrálie a patří na seznam světového dědictví UNESCO. Útes je dlouhý kolem 2000 kilometrů, tvoří ho zhruba 600 ostrovů a místy dosahuje šířky až 150 kilometrů. Díky panoramatickým snímkům nasbíraným pod úhlem 360 stupňů se můžete potopit do hlubin oceánu a nechat se obklopit živočichy všech tvarů i barev včetně želv, ale i více než několika stovkami druhů korálů.

V blízkosti Havaje se nachází další vyhledávané potápěčské destinace, zátoka Hanauma Bay nebo kráter Molokini. Ve Street View přibyly i podvodní snímky ostrova Apo na Filipínách. Některé záběry jsou mimořádně unikátní a pocházejí z míst, která předtím ještě nikdy nikdo neviděl. Podvodní svět byl zdokumentován a doplněn na Mapy Google díky spolupráci s výzkumnou organizací The Catlin Seaview a do vybraných světových lokalit se prý Google se speciální snímací technikou hodlá vydat i v následujícím roce.

Google své mapy rozšiřuje prakticky neustále, letos v létě představil i možnost navštívit Antarktidu. Pokud vás láká objevování nových koutů světa a význačných míst, zmíněné mapy a spoustu dalších vždy najdete na stránce Google World Wonders. Vydatně se rozšiřuje také pokrytí České republiky, v červnu do map například přibylo 50 českých měst a 80 památek.

Via Google