Rusko chce olympiádu pěkně postaru – fotící mobily mu vadí

Novináři, kteří by chtěli na zimní olympiádě v Soči používat mobily pro focení nebo natáčení videí, přijdou okamžitě o akreditaci. Rusko chce mít prostě všechno pod kontrolou.

Podle editora sportovní přílohy ruského deníku Novosti Vasilije Konova nesmí sporťáci z novin používat žádné multimediální záznamové zařízení. Jinými slovy, novinářské účty na Twitteru přijdou o obrázky i Vine videa. 

Bude to totiž považováno za “vážné porušení pravidel a reportéři kvůli tomu mohou přijít o akreditaci.” Fotit a točit tak budou moci jen novináři s profesionální výbavou.  Konov sice později svá slova popřel, ale stojí proti němu svědectví několika ruských novinářů. Jak to dopadne uvidíme už za pár měsíců. 

Jde o další z mnoha přehmatů ruských pořadatelů, kteří chtějí mít hry maximálně pod kontrolou. Někteří novináři už  totiž narazili při akreditaci. Třeba Dmitry Navosha, šéf populárního serveru Sports.ru, už dříve obvinil akreditační komisi, že nepustila na hry jeho zpravodaje, protože jeho stránky jsou vážnou konkurenci státnímu sportovnímu zpravodajství R-Sport, jehož představitelé v komisi zasedají.

A v nelibosti jsou i zahraniční novináři, kteří se toulají kolem olympijského areálu. Například norský štáb byl v říjnu několikrát zatčen policií bez vysvětlení. Podle ruských novinářů se pořadatelé bojí, že zahraniční štáby budou hledat ekologické škody a komplikace připravovaného areálu.

via Buzzfeed

Total
0
Shares
Další články