Rodiče žalují Google za to, že jejich děti utrácí v androidových hrách

Zajímavá práce čeká právníky Googlu. Pustili se do nich totiž pánové z právní firmy Berger & Montague. Zastupují rodiče, kterým vadí, že si jejich děti stáhly hry do mobilu nebo tabletů a pak vesele utrácely za vylepšení bez vědomí svých zákonných zástupců.

Podle serveru GigaOm odstartovala celou kauzu matka z Newy Yorku která nepřekousla, že její syn utratil  65.95 dolarů ve hře Marvel Run Jump Smash! na svém tabletu Samsung Galaxy. K žalobě už byl jen krůček. 

Právníci obviňují internetovou jedničku z toho, že Google Play umožňuje zadarmo nebo za minimální poplatek stahovat  hry, které rychle vytvářejí závislost a jsou postaveny na nutnosti dokupování vylepšení v rámci aplikace samotné.

Žaloba také tvrdí, že Google nedostatečně zajistil svůj obchod. Uživatelé se musí přihlásit při stahování nebo placení, ale ještě třicet minut po přihlášení je možné udělat plno věcí bez ověření. Toho právě děti využívají.

“Tento postup umožňuje dětem nakupovat v rámci her bez toho, aby musely zadávat nějaká hesla. A peníze samozřejmě odchází z karty rodičům” tvrdí tisková zpráva advokátní kanceláře.

S podobným problémem se potýkal už i Apple, který se nakonec dohodl a mírně upravil pravidla Apple Store. Google si je toho vědom a už  v únoru přidal do Play Store upozornění ke hrám, které umožňují nákupy v hrách.

Právníci Berger & Montague jsou ale tvrdí. “Google neférově vydělává tím, že cílí marketing levných nebo bezplatných her na děti,” tvrdí právníci.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Letos vyrážíme za digitálními giganty na Webit. Přidáte se?

Jedna z největších událostí digitálního, marketingového a telekomunikačního světa, vyzyvatel tradičních obrů jako jsou CES nebo Mobile World Congress, letos očekává přes 200 řečníků a 8000 návštěvníků z více než stovky zemí. Webit proběhne v Istanbulu 6. až 7. listopadu a rozhodně byste měli zvážit svou účast.