Rockaway prodalo vyhledávač spojení Bileto mediálnímu domu Czech News Center

Bileto, známý vyhledávač dopravních spojení, má nového majitele. Produkt stejnojmenného startupu z dílny Rockaway přešel po čtyřech letech pod Czech News Center. Za kolik společnosti nesdělily. Jisté je jen to, že CEO Adam Raška zůstane ve své funkci a bude projekt vést i v novém působišti.

“Věříme, že zákazníkům dokážeme nabídnout nejlepší službu na trhu, jelikož hledáme dle polohy, adresy nebo názvu cíle. Nemusíte tedy znát názvy zastávek. Výsledky hledání umíme ukládat a to jak místo startu nebo cíle tak i celou trasu. Lze se tak k nim jednoduše vrátit a příště hledat na jeden klik. A to i bez nutnosti přihlášení,” chválí svůj projekt Adam Raška.

CNC vidí transakci jako rozšíření svých digitálních aktivit. Bileto teď funguje pod portálem Blesk (najdete jej na Bileto.blesk.cz). Na Biletu můžou dopravci spravovat jízdní řády, ceny, a informace o kapacitě spojů na jediném místě a všechny ostatní prodejní místa tuto informaci získají automaticky.

Skupina Rockaway se vyjádřila, že spuštění nové služby vidí jako zhodnocení své dlouhodobé investice do platformy.

„Jízdenkový business, potažmo celé cestování je obor, který ještě stále čeká na svůj disrupt moment. Na druhou stranu má extrémně vysoké bariéry vstupu,” říkal už při spuštění Bileta Jakub Havrlant z Rockaway.

Total
8
Shares
Další články