Recap: Co přinesl 41. týden roku 2020

Co nejzajímavějšího se ve světě byznysu, technologií a startupů odehrálo ve 41. týdnu roku 2020? Podívejte se na stručný přehled!

Ohebný iPhone se samoopravným displejem

Apple si v lednu patentoval ohebný smartphone s displejem, který by si měl umět sám opravit promáčknutí nebo škrábance. Proces samoopravy by se měl aktivovat automaticky a využívat by měl teplo, světlo nebo elektrický proud, pomocí nichž by mělo dojít k opravě ochranné vrstvy na obrazovce, a to během nabíjení, nebo podle určeného plánu. Apple zatím nemá v portfoliu ohebný telefon – ostatní výrobci, kteří již ohebné modely uvedli na trh, jako je Samsung nebo Motorola, mají problémy s právě s výdrží displejů. Nicméně nezdá, že by byl Apple připraven uvést v dohledné době na trh nový typ smartphonu, ale kdo si počká…

Qualcomm přichází s vlastními prémiovými smartphony Snapdragon

Společnost Qualcomm chce bojovat o své místo na trhu prémiových smartphonů. Pro tyto účely se spojila s Asusem, se kterým chce spolupracovat na výrobě a celosvětové distribuci smartphonů. A nepůjde jen tak o ledajaké smartphony, ale o ultra-prémiové kousky. Asus není v oblasti chytrých telefonů žádným nováčkem a na trhu má například vlastní řadu výkonných herních telefonů. Qualcomm je zase jednička ve výrobě čipů, kterými je osazena většina smartphonů s Androidem prodávaných v USA. Zatím není jasné, jakou prodejní strategii Qualcomm pro své telefony zvolí, nicméně oficiální oznámení se očekává během prosincového summitu společnosti.

Apple přestává prodávat audio příslušenství třetích stran

Společnost Apple přestane ve svých obchodech nabízet sluchátka dalších výrobců, jako jsou Bose, Sonos, Logitech a další. Souvisí to pravděpodobně s uvedením nových sluchátek AirPods Studio. Ty by měly přijít na trh ještě letos. AirPods Studio budou moci přizpůsobit svůj tvar nositeli a budou vybaveny pokročilým ekvalizérem, který by měl uspokojit i náročné uživatele. Oficiální oznámení se čeká v následujících dnech.

Nvidia chce vylepšit videohovory pomocí AI

Nástroje Maxine od technologického gigantu Nvidia mají vylepšit videohovory s využitím umělé inteligence. Ta se má postarat o nastavení kamery, zvýšení rozlišení, odstranění šumu pozadí, polohy obličeje, avatary, titulky v reálném čase a další prvky. Vývojáři mohou pomocí této sady přidat řadu vylepšení do svých aplikací. Maxine poskytuje i kompresi videa a může ve srovnáním s H.264 snížit šířku přenosového pásma až o 90 %. Maxine využívá akceleraci Tensor Core na cloudových serverech, takže aplikace stále mohou tyto možnosti využívat bez nutnosti pokročilého hardwaru. Vývojáři mohou nyní zkusit early access.

Tesla rozpustila své PR oddělení

Tesla rozpustila své PR oddělení a stala se tak první automobilkou, která nekomunikuje s tiskem. S médii Tesla ale nekomunikuje už několik měsíců. PR tým skončil poté, co Keely Sulprizio, která oddělení vedla, odešla loni v prosinci k Impossible Foods. Na evropských a asijských pobočkách stále PR manažeři pracují. Pro rozpuštění PR oddělení nebyl uveden žádný oficiální důvod, nicméně Elon Musk si několikrát stěžoval na nespravedlivý přístup novinářů, takže důvod je asi jasný.

Zrestaurování záběrů s přistáním Apolla na Měsíci

YouTube kanál nizozemského specialisty na restaurování filmů se pochlubil remasterovanými záběry z přistání Apolla na měsíci. Videa DutchSteamMachine ukazují scény z různých lunárních misí s dosud neviděnými detaily. Ke stabilizaci roztřeseného záběru, generování nových snímků a zvýšení snímkové rychlosti byla použita umělá inteligence zvaná Depth-Aware video frame Interpolation (DAIN). DAIN je zdarma, jde o open-source, který je aktuálně v alfa verzi. Záběry vypadí skvěle.

Zdroj: TLDR

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

90 tisíc blogů na WordPressu doplatilo na uživatelské jméno “admin”

Nebezpečím pro útoky v dnešní době nejsou jen snadno uhádnutelná hesla. Stejně nebezpečné může být nechat u svého účtu na webové platformě defaultní uživatelské jméno s administrátorskými právy. Tím nepříjemnějším způsobem to zjistilo 90 tisíc majitelů účtů na WordPressu, kteří nezměnili uživatelské jméno "admin" a stali se součástí botnetu.