Recap: Co přinesl 3. týden roku 2021

Uživatelé masově využívají aplikace a služby, které chrání jejich soukromí. V tělech pacientů budou brzy bít umělá srdce od Carmatu. Amazon nabízí Bidenovi pomoc. V čem spočívá? A co říkáte na nové akumulátory do elektromobilů se nabíjí pouhých 5 minut! Je to průlomový vynález, který přinese majitelům elektromobilů žádoucí komfort?

DuckDuckGo dosáhl historického milníku

Internetový vyhledávač DuckDuckGo nedávno zaznamenal více než 100 milionů vyhledávacích dotazů za den. Za poslední dva roky společnost vykazuje trvalý růst. Od srpna 2020 se dostala na více než 2 miliardy uživatelských vyhledávání měsíčně. Vyhledávač nyní nabízí vlastní mobilní aplikaci a rozšíření pro Chrome. Poskytuje všem uživatelům stejné výsledky a na rozdíl od konkurence neshromažďuje údaje o uživatelích – v důsledku čehož lze ovšem jen těžko odhadovat velikost uživatelské základny. Popularita aplikací zaměřených na ochranu soukromí v poslední době výrazně stoupá.

Umělá srdce brzy na prodej

Carmat, výrobce umělých srdcí, dostal od Evropské komise zelenou. Svá zařízení začne prodávat od druhého čtvrtletí letošního roku. Zařízení společnosti Carmat poskytují pacientům s biventrikulárním srdečním selháním v konečném stádiu alternativu k pobytu v nemocnici. Umělé srdce bude stát až 150 000 eur, nebylo však schváleno jako trvalý implantát. Ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii čeká přibližně 2000 pacientů s tímto onemocněním na transplantaci srdce.

Nové akumulátory do elektromobilů se nabíjejí 5 minut

Izraelská společnost StoreDot vyvinula automobilové baterie, které se plně nabijí za pouhých pět minut, navíc je lze sériově vyrábět na standardních výrobních linkách. StoreDot dosud získal finanční prostředky ve výši 130 milionů USD, hlavními investory byly společnosti BP a Samsung. Rychlejší nabíjení sníží stres řidičům, kteří nebudou nabíjením svých aut trávit celé hodiny. Aby byly nabíjecí stanice schopné rychlého nabíjení, musí se nejprve upgradovat. Baterie budou pravděpodobně k dispozici na masovém trhu za tři roky.

Amazon chce USA pomoci s vakcínami

V dopise adresovaném prezidentu Joeu Bidenovi nabídla společnost Amazon svou pomoc při vakcinaci proti covidu-19. Amazon má dohodu s poskytovatelem zdravotní péče o podávání vakcín ve svých zařízeních a je prý připraven využít své zdroje a pomoci Bidenově administrativě s očkováním.

Q&A nyní na TikToku

TikTok testuje novou funkci videa Otázky a odpovědi, která umožní tvůrcům reagovat na otázky publika pomocí textových nebo video odpovědí. Je k dispozici pouze vybraným autorům, kteří se přihlásili k testování. Q&A jsou v aplikacích pro sociální média populární způsob, jak tvůrci interagují s fanoušky, protože skrze video odpovědi mohou reagovat lépe než přes textový formulář. Počet otázek, který může být tvůrci zaslán, není nijak omezen, on však nemusí odpovídat na každou z nich.

Beeper – univerzální aplikace, která spojí všechny messengery

Beeper je nová chatovací aplikace, která dokáže spojit 15 různých chatovacích služeb. Je založena na protokolu Matrix, který využívá API, díky kterému se mohou vývojáři připojit k jiným chatovacím sítím přes bridge. Beeper je open-source aplikace, pokud se tedy uživatelé chtějí vyhnout měsíčnímu poplatku 10 dolarů, mohou provozovat bridge na svých vlastních serverech. Beeper funguje na všech hlavních operačních systémech a podporuje například iMessage, WhatsApp, Facebook Messenger, Slack, Instagram, Discord, Signal a mnoho dalších.

Zdroj: TLDR

Total
0
Shares
Další články