Push notifikace pro Gmail v rámci Google Sync

Letos v únoru představil Google mobilní službu Sync, umožňující synchronizaci Google Kalendáře a Kontaktů z Gmailu s iPhonem a smartphony na platformách Windows Mobile a Symbian S60. Absence push mailu byla značným nedostatkem, a tak se to Google rozhodl nyní napravit. Jak uvedl na svém oficiálním blogu, byla přidána podpora push notifikací pro iPhone, iPod Touch a smartphony na bázi Windows Mobile. Synchronizace tedy bude od nynějška probíhat v reálném čase.

Synchronizace toho, co si vyberete

V případě, že dostanete nový email, bude do vašeho smartphonu zaslána push notifikace a zpráva bude následně do vašeho zařízení okamžitě stažena – stav vaší schránky tak bude stále aktuální. Budete mít také volnou ruku pro výběr toho, co chcete synchronizovat: Služba umožňuje vybrat si kteroukoliv kombinaci sestavenou z trojice Gmail, Kontakty a Kalendář. Pokud tedy například nepotřebujete Kalendář, budete moci synchronizovat pouze Gmail a Kontakty. Bonusem pak je, že není třeba stahovat žádnou aplikaci, protože Sync bude spolupracovat s nativním emailovým klientem vašeho zařízení. Pokud chcete Google Sync vyzkoušet, navštívte stránku http://m.google.com/sync z vašeho mobilu. Pokud Sync již používáte, stačí pouze zapnout podporu pro push mail v rámci služby (více se dozvíte zde).

Google Sync iPhone

Aktuálnost za cenu kratší výdrže

Se službou Sync sice budete mít emaily ve vašem telefonu několik sekund po obdržení zprávy na server Gmailu, ale bohužel se to také negativně projeví kratší výdrží baterie (přes veškerou optimalizaci). Jako každá služba využívající technologii push mail vyžaduje totiž i Google Sync neustálé připojení k internetu. Pokud se tedy nesmíříte s nutností nabíjet častěji, budete se muset spokojit s automatickým stahováním v intervalu 30 či 60 minut.