Pseudonymy a firemní profily na Google+ již brzy

Zakladatel Googlu Sergey Brin a starší viceprezident pro sociální oblast Vic Gundotra byli hosty Web 2.0 Summitu v San Franciscu. Mluvilo se hlavně o Google+ a nebylo to vůbec nezajímavé, hlavně pokud člověk zná některé souvislosti.

Protože jde spíše o útržky konverzace a dvojice z Googlu málokdy zabíhala do hlubších detailů, shrneme si informace pouze stručně po jednotlivých bodech:

  • Na Google+ se chystají firemní profily, podle vyjádření vedení “více než v řádu dní, ale ne o moc”. Nechceme příliš předjímat, ale tato specifikace zní jako dva, maximálně tři týdny.
  • Chystají se také pseudonymy, na jejich tvorbě se pilně pracuje. Politiku skutečných jmen prý Google nastavil hlavně pro počáteční fázi uzavřené bety. Toto zdůvodnění ovšem v podání Sergeye Brina a Vica Gundotry nevyznělo příliš přesvědčivě. Nechceme nikomu sahat do svědomí, ale spíš to vypadá, jako by společnost nechtěla přímo přiznat, že na počátku věc uchopila za špatný konec.
  • Mluvilo se i o nepříznivém hodnocení, které Google+ schytal od jednoho z programátorů společnosti v příspěvku na Google+. Ten byl místo pro interní kruh uživatelů z Googlu omylem publikován veřejně. Ačkoliv prý Vica Gundotru a celý jeho tým mediální publicita záležitosti nepotěšila (citujme Gundotru: “Kdybych tvrdil, že to byl dobrý den, tak bych očividně lhal.”), má to podle šéfa socialu nakonec jeden pozitivní vliv. Celému světu se tím totiž otevřel pohled do vnitřní atmosféry ve společnosti, která je naprosto otevřená diskuzi a hlavně konstruktivní kritice od kohokoliv, nezávisle na jeho postavení.
  • Pokud jde o API, Vic Gundotra zdůvodňuje jejich pomalé zpřístupňování tím, že na nich Google pracuje velmi poctivě. Cílem je vytvořit je natolik kvalitní, aby se do nich později nemuselo pokud možno zasahovat na úkor developerské komunity, která s nimi již v té době bude pracovat.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ochrana soukromí v mobilních aplikacích podle EU dá firmám pořádně zabrat

Na konci února vydala evropská Pracovní skupina pro ochranu údajů podle článku 29 jedno ze svých pravidelných stanovisek. Stanovisko 2/2013 je ovšem zajímavé tím, že je prvním, které se komplexně zabývá ekosystémem mobilních aplikací. Co z něj vyplývá? Že všem, kdo v tomto ekosystému profesionálně působí, bude pokud jde o soukromí uživatelů v budoucnu pořádně horko.
Přečtěte si více

Domény a proměny českého hostingu

Publikujete? Obchodujete? Prezentujete? Provozujete vlastní blog, web nebo e-shop? Pak jste se nejspíše setkali s problematikou zařizování webhostingu pro svůj web. V lepším případě ho pro vás zajistila firma, která jej nejspíše zařídila zároveň s tvorbou vašich stránek. Ale možná jste si webhosting zařizovali sami, a tak si také vzpomínáte, co pro vás bylo při výběru klíčové.