Průzkum: čtvrtina iPadů nikdy neopustí byt

Detailní průzkum uživatelských návyků mezi britskými majiteli iPadů přinesl zajímavý vhled do toho, k jakým účelům a jak ho vlastně používají. Například se ukázalo, že více než čtvrtina z nich (27 procent) ho nikdy nebere s sebou ven, naopak pouhých pět procent si iPad ke klíčům a peněžence přibalí vždy. Dalších 11 procent si ho při opuštění domova vezme většinou, 22 procent občas a 35 procent výjimečně. Ve výsledku tak většina iPadů není o nic víc mobilní, než přenosné počítače.

Počet hodin týdně, které majitelé iPadu u svého přístroje stráví

Co se způsobu využití týče, proti ostatním zdrojům iPad jasně vítězí ve čtení knih, novin a časopisů. Knihy čte prostřednictvím iPadu 41 procent jeho majitelů, což je dokonce o několik procent víc, než kolik jich dává přednost literatuře v papírové podobě. Stejně je tomu také při prohlížení časopisů a novin, kde iPad získal 31 procent ve srovnání se 26 procenty pro počítače, 24 procenty pro tisk a 12 procenty pro mobilní telefony.

Procento uživatelů, kteří preferují jednotlivá zařízení k prohlížení internetu

Zajímavý je také postřeh, že 37 majitelů iPadů preferuje zařízení i při hraní her, zatímco počítače získaly jen 22 procent (a konzole 35 procent). Zdá se tedy, že platforma přitahuje spíš ten typ lidí, který se zároveň řadí mezi hráče příležitostných her a nikoli klasické „pařany“. A nebo na ně autoři studie prostě neměli štěstí. Telefonického průzkumu se během července a srpna zúčastnilo 1034 Britů, takže jistá opatrnost vůči jeho výsledkům je na místě. Není to ale zas tak málo, abychom ho museli smést ze stolu, což by byla škoda.

Via CMW