Prozkoumejte minulost díky 42 online výstavám od Googlu

Google spustil 42 nových interaktivních výstav v rámci projektu Google Cultural Institute. Ve spolupráci s řadou muzeí a dalších kulturních organizací umístil online k mnoha zajímavým historickým událostem z průběhu 20. století materiály zahrnující vše od fotografií a videa až po výpovědi očitých svědků.

Každá výstava obsahuje obrazový i zvukový materiál poskytnutý partnery Googlu, propojený vypravěčskou linkou, která vše uvádí do kontextu doby a událostí. Příležitosti, k nimž se výstavy vztahují, a události, o nichž vydávají svědectví, sahají na časové ose od počátku 20. století až skoro po současnost. Několik témat se zabývá druhou světovou válkou, ať již vyloděním v Normandii či koncentračními tábory, výstavu ale má i segregace černochů v USA, korunovace Elizabeth II. britskou královnou či různé části života Nelsona Mandely.

Současných 42 online výstav navazuje na předchozí projekty Google Cultural Institutu Art Project, World Wonders a archivy Nelsona Mandely. Podle společnosti je to nicméně jen začátek a online chce umístit materiálů ještě mnohem více. Pokud reprezentujete muzeum či jinou organizaci, která má přístup k zajímavým historickým zdrojům či předmětům, můžete Google kontaktovat s nabídkou poskytnutí těchto materiálů přes tento formulář.

Via Google

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

40 služeb, o které se letos rozrostl český internet

Nákup léků či obleků na míru, databáze fitness center a veřejných webových kamer, rezervace v restauracích i na sportovištích, půjčovna iPadů, hledání spolubydlících, vyhledávač psychotestů, aukce na půjčování lodí... to všechno jste si letos nově mohli vyzkoušet po internetu.