Prozkoumejte minulost díky 42 online výstavám od Googlu

Google spustil 42 nových interaktivních výstav v rámci projektu Google Cultural Institute. Ve spolupráci s řadou muzeí a dalších kulturních organizací umístil online k mnoha zajímavým historickým událostem z průběhu 20. století materiály zahrnující vše od fotografií a videa až po výpovědi očitých svědků.

Každá výstava obsahuje obrazový i zvukový materiál poskytnutý partnery Googlu, propojený vypravěčskou linkou, která vše uvádí do kontextu doby a událostí. Příležitosti, k nimž se výstavy vztahují, a události, o nichž vydávají svědectví, sahají na časové ose od počátku 20. století až skoro po současnost. Několik témat se zabývá druhou světovou válkou, ať již vyloděním v Normandii či koncentračními tábory, výstavu ale má i segregace černochů v USA, korunovace Elizabeth II. britskou královnou či různé části života Nelsona Mandely.

Současných 42 online výstav navazuje na předchozí projekty Google Cultural Institutu Art Project, World Wonders a archivy Nelsona Mandely. Podle společnosti je to nicméně jen začátek a online chce umístit materiálů ještě mnohem více. Pokud reprezentujete muzeum či jinou organizaci, která má přístup k zajímavým historickým zdrojům či předmětům, můžete Google kontaktovat s nabídkou poskytnutí těchto materiálů přes tento formulář.

Via Google

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Diskusní večery La Degustation Online pokračují i v roce 2013

I v letošním roce bude Asociace.BIZ pořádat pravidelné neformální večery pod hlavičkou úspěšného konceptu La Degustation Online. Formát, který propojuje krátké prezentace řečníků, bohatou panelovou diskusi a networking nad dobrým jídlem letos otevírá téma věnované věrnostním programům v digitálním prostředí.